Wystartował serwis nawidelcu.pl – o restauracjach na Śląsku

Opublikowano: 27 grudnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

13 grudnia 2004 ruszył największy na Śląsku wortal restauracyjny nawidelcu.pl z bazą danych zawierającą 517 restauracji z terenu województwa śląskiego z wyłączeniem Częstochowy i okolic. Teleankieterzy wortalu w ciągu ostatnich tygodni zebrali najbardziej aktualne dane dotyczące śląskiego rynku restauracyjnego. M.in. pozyskano informacje dotyczące klimatyzacji, wydzielonych miejsc zabaw dla dzieci oraz akceptacji zwierząt.

– 'Na widelcu' to obecnie wortal zawierający największą ilość najbardziej aktualnych informacji – mówi Jarosław Gibas, wieloletni śląski recenzent kulinarny i pomysłodawca wortalu – Szacujemy ten rynek na ponad 1000 restauracji i do wszystkich z nich, prędzej czy później nasi ankieterzy dotrą. Biadolenie, że na Śląsku 'nie ma gdzie pójść' przestało być zasadne.

Oprócz bazy danych wortal zawiera również część redakcyjną, której zadaniem jest zebranie w jednym miejscu całego kompendium restauracyjnej wiedzy. Można się tu dowiedzieć nie tylko 'gdzie zjeść', ale również 'jak zjeść'. W części redakcyjnej wortalu znalazły się działy poświęcone alkoholom, owocom morza, savoir vivre`ru przy stole, serom, rodzajom szkła i wielu innym. – Zależy nam na współpracy z internautami – mówi Dorota Mrówka, odpowiedzialna za redakcję wortalu – nasza ocena restauracji nie musi się przecież zgadzać z oceną innych, dlatego też pod wpisem każdej restauracji czy też jakimkolwiek tematycznym artykułem przewidzieliśmy możliwość wypowiedzi i dyskusji internautów.

Twórcy technologii wortalu – katowicka firma Cyberstudio – zapowiadają w przyszłości uruchomienie serwisu wyszukiwania poszczególnych dań, możliwość wirtualnego zwiedzania restauracji, czy też poszukiwania poprzez wortal ofert pracy w restauracjach. Na 2005 rok autorzy wortalu wraz z interaktywną agencją Cyberstudio zapowiadają poszerzenie bazy danych o województwo małopolskie oraz uruchomienie internetowego forum dyskusyjnego.

http://www.nawidelcu.pl

Sylwester KozakWystartował serwis nawidelcu.pl – o restauracjach na Śląsku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.