Yahoo kupi TVGuide.com?

Opublikowano: 20 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Według doniesień Deadline.com, Yahoo jest bardzo zainteresowana przejęciem serwisu rozrywkowego TVGuide.com. Jego obecny właściciel, firma Lionsgate, ma prowadzić zaawansowane negocjacje sprzedaży za ok. 20 – 25 mln dolarów.

Choć do sfinalizowania umowy ma być jeszcze dość daleko, dla Yahoo mogłoby to być ważne przejęcie. Nowa szefowa firmy, Marissa Mayer, przekonywała, że poszukuje mniej spektakularnych przedsięwzięć do przejęcia, które stanowiłyby rozszerzenie oferty Yahoo, zwłaszcza w obszarze rozwiązań mobilnych.

tvguide.com

TVGuide.com ma ok. 24 mln użytkowników miesięcznie oraz ok. 7 mln użytkowników swej mobilnej aplikacji. Serwis został kupiony przez Lionsgate w 2009 r. Wydaje się, że jego zakup mógłby stanowić wartościowe uzupełnienie usług oferowanych przez Yahoo.

Warto również dodać, że akcje Yahoo sięgnęły wczoraj najwyższego od półtora roku poziomu. Inwestorzy zdają się ufać Marissie Mayer.

Dawid ZarazińskiYahoo kupi TVGuide.com?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.