Yahoo kupi TVGuide.com?

Według doniesień Deadline.com, Yahoo jest bardzo zainteresowana przejęciem serwisu rozrywkowego TVGuide.com. Jego obecny właściciel, firma Lionsgate, ma prowadzić zaawansowane negocjacje sprzedaży za ok. 20 – 25 mln dolarów.

Choć do sfinalizowania umowy ma być jeszcze dość daleko, dla Yahoo mogłoby to być ważne przejęcie. Nowa szefowa firmy, Marissa Mayer, przekonywała, że poszukuje mniej spektakularnych przedsięwzięć do przejęcia, które stanowiłyby rozszerzenie oferty Yahoo, zwłaszcza w obszarze rozwiązań mobilnych.

tvguide.com

TVGuide.com ma ok. 24 mln użytkowników miesięcznie oraz ok. 7 mln użytkowników swej mobilnej aplikacji. Serwis został kupiony przez Lionsgate w 2009 r. Wydaje się, że jego zakup mógłby stanowić wartościowe uzupełnienie usług oferowanych przez Yahoo.

Warto również dodać, że akcje Yahoo sięgnęły wczoraj najwyższego od półtora roku poziomu. Inwestorzy zdają się ufać Marissie Mayer.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry