Yahoo kupuje Snip.it, stawia na społecznościowy wymiar informacji

Opublikowano: 23 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Yahoo przejmuje Snip.it, serwis, który pozwalał na dzielenie się ciekawymi treściami znalezionymi w internecie. Projekt zostaje zamknięty, ale zapowiedziano ponowne uruchomienie w nowej odsłonie.

snipitSnip.it pozwalał użytkownikom „snipować”, czyli zapisywać i dzielić się artykułami przeczytanymi w sieci. Całość podana była w atrakcyjnej wizualnie formie (nazywano go często „Pinterestem dla artykułów”), co z pewnością spodobało się Yahoo. Nie podano wartości zakupu, ale mogła ona sięgnąć od 10 do 20 mln dolarów. Wpisuje się to w strategię „małych przejęć”, którą wprowadziła nowa szefowa firmy, Marissa Mayer.

Przejęcie to przede wszystkim wielki sukces dla twórców Snip.it. Serwis powstał pod koniec 2011 r. Teraz jednak został zamknięty, dając użytkownikom możliwość pobrania archiwum wpisów. A co w przyszłości?

Nie możemy podzielić się szczegółami tego, co będziemy budować, ale jesteśmy podekscytowani możliwościami przeniesienia społecznego wymiaru wiadomości na nowy poziom w Yahoo – ogłosili przedstawiciele firmy.

Yahoo stawia na społecznościowy kontekst odkrywania informacji. Chce być czymś w rodzaju wyszukiwarki Google dla ciekawych treści. Być może jest to jakiś pomysł na odświeżenie marki.

Dawid ZarazińskiYahoo kupuje Snip.it, stawia na społecznościowy wymiar informacji

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.