Yahoo reklamuje się w indyjskiej gazecie

Czytelnicy największej anglojęzycznej gazety na świecie, The Times of India, mogli dziś zapoznać się z bardzo ciekawą reklamą na pierwszej stronie dziennika. Ogromna, żółta reklama Yahoo, jest częścią najnowszej, potężnej kampanii reklamowej firmy, której hasłem przewodnim jest zdanie „It’s You”.

timesindiayahooŚredni nakład The Times of India wynosi 3,14 mln egzemplarzy, co sprawia, że jest to największy pod względem nakładu anglojęzyczny dziennik na świecie. Dla Yahoo Indie to jeden z najważniejszych rynków. Według danych comScore firma dociera tam do 26 milionów internautów.

Reklama w dzienniku to część planowanej przez Yahoo akcji promocyjnej zakrojonej na bardzo szeroką skalę. Dość wspomnieć, że firma zamierza wydać na nią ponad 100 mln dolarów. Potrwa ona przez 15 najbliższych miesięcy. Wystartowała już w USA, Wielkiej Brytanii i Indiach – w pozostałych krajach rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Jako ciekawostkę można dodać, że przy tak dużym budżecie nie znalazło się kilka tysięcy dolarów na wykupienie z rąk domeniarza, Gregg’a Ostrick’a, domeny ItsYou.com, która mogła być świetnym uzupełnieniem kampanii firmy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry