Yahoo uruchamia społecznościowy serwis wideo

Yahoo Live to nazwa nowego projektu będącego połączeniem serwisu społecznościowego i wideo. Obecnie znajduje się w fazie closed beta – podał serwis Valleywag.
Usługę testują pracownicy Yahoo. Umożliwia ona każdemu stworzenie osobistego kanału telewizyjnego (lifecast). Internauci mogą wrzucać do serwisu nagrane przez siebie i swoich znajomych materiały wideo, które są później oceniane przez innych członków społeczności. Upublicznienie projektu przewidziano na luty.

Lifecast to segment rynku opanowany w dużym stopniu przez mniej lub bardziej niezależne startupy takie jak Ustream.tv czy Justin.tv. Żaden z wielkich graczy nie zdecydował się jeszcze na stworzenie tego rodzaju witryny. Dlatego Yahoo będzie mieć ułatwione zadanie.

Z drugiej strony medialnemu szumowi wokół Yahoo Live towarzyszą doniesienia o słabych wynikach finansowych amerykańskiej korporacji. Według Silicon Alley Insider 4. kwartał był dla Yahoo bardzo trudny. Firma obniżyła prognozy na 2008 rok, a za miesiąc zwolni 1000 pracowników.

Źródło: Valleywag/Silicon Alley Insider

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top