Yelp szacuje zyski firm

Serwis Yelp ogłosił udostępnienie narzędzia, które pozwalać ma firmom na oszacowanie zarobków przy korzystaniu z platformy. 

Szacowanie zysków, przekonuje Matt Halprin, wiceprezes Yelp, ma pomóc przedsiębiorcom z dwóch powodów: pozwolić ma ocenić możliwości jakie daje Yelp oraz wesprzeć w działaniach marketingowych poprzez np. zmierzenie efektywności wykupienia w platformie reklamy.

Yelp szacowanie zysków

Mechanizm szacunku opiera się na zestawieniu ilości klientów z szacunkową kwotą wydaną przez nich w danej kategorii – na podstawie danych z badań Boston Consulting Group). Niestety dane dotyczą rynku amerykańskiego i trudno obecnie ocenić, na ile dokładne będą w innych regionach.

W Yelp biznesowe konta ma obecnie firm, o 68 proc. więcej niż w 2011 roku. W tym roku ma być ich znacznie więcej, zwłaszcza dzięki ekspansji Yelp w Europie (w tym w Polsce). Serwis ma tu jednak wciąż wiele do zrobienia.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry