YouTube poprawi jakość wideo jednym kliknięciem

Użytkownicy umieszczający filmy wideo w serwisie YouTube czasami nie są w stanie zadbać o uzyskanie najwyższej jakości. Funkcję tą przejmuje teraz sam serwis – za pomocą jednego kliknięcia będzie można zmienić jakość materiałów filmowych na lepszą.

YouTube poprawi jakość wideo jednym kliknięciem 1Zauważalny jest stały wzrost jakości filmów zamieszczanych w serwisie YouTube. Niemniej jednak, w przypadku niektórych nagrań łatwo można zauważyć, że ich rozdzielczość, kolor, czy wyrazistość, pozostawia wiele do życzenia. YouTube znalazł rozwiązanie problemu słabej jakości nagrań wideo, umieszczanych w serwisie za pośrednictwem urządzeń mobilnych – smart fonów, iPadów, czy tabletów. Informuje o tym na swoim blogu.

Nawet jeśli użytkownik nie będzie dysponował najlepszym sprzętem do rejestrowania sekwencji wideo, nagranie będzie można po umieszczeniu w serwisie YouTube edytować. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik serwisu będzie mógł w sposób bardzo prosty poprawić niedoskonałości przesyłanych przez siebie nagrań.

Aplikacja pozwala na poprawę jakości kolorów i wprowadzenie stabilizacji obrazu, jaki został zarejestrowany przez użytkownika. Ciemne, chwiejne filmiki automatycznie będą naprawiane, a przy tym generowana będzie uaktualniona jego wersja w serwisie YouTube.

Edytor wideo został wprowadzony już w ubiegłym roku, ale dopiero teraz dodano do niego nową funkcję. Po przesłaniu filmu do serwisu można użyć paska narzędzi w Video Managerze, aby go naprawić. Wystarczy jedno kliknięcie, a obok pierwotnej jego wersji użytkownik zobaczy pogląd nowego filmiku. Może wówczas zadecydować, czy zaakceptować zmiany.

Jak działa nowy Video Manager można zobaczyć poniżej:

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry