YouTube testuje trójwymiarowe filmy

YouTube rozpoczyna testy związane z wideo 3D. Jest to oczywiście bardzo wczesna faza rozwoju tego projektu, kto wie jednak, w co może się on przerodzić? I czy jego rozwój nie pozwoli Google na zapełnienie kolejnej niszy?

Nowy, wzbogacony odtwarzacz YouTube zawiera listę Styl widoku 3D, który umożliwia wybranie szeregu opcji związanych z nieco mniej tradycyjnym sposobem oglądania materiałów wideo.

Serwis wykorzystuje zasady stereoskopii, czyli techniki obrazowania, oddającej wrażenie normalnego widzenia przestrzennego, tzn. reprezentującego nie tylko kształt i kolor obiektów ale także ich wzajemne zależności przestrzenne, odległość od obserwatora i głębię sceny (Wikipedia).

YouTube testuje trójwymiarowe filmy 1

Jak tłumaczy zajmujący się projektem Pete, pracownik Google, odtwarzacz jest jego pobocznym projektem, który znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, co skutkuje na przykład pojawianiem się różnych błędów. Mają one zostać stopniowo naprawiane.

By uruchomić odtwarzacz 3D trzeba dodać tag: „yt3d:enable=true” do jednego z naszych filmów. Tag „yt3d:aspect=3:4” określa aspekty kodowanego filmu, a „yt3d:swap=true”, pozwala na wymianę prawych i lewych źródeł.

Przykład filmu w trójwymiarze można znaleźć pod tym adresem.

Choć kino i telewizja trójwymiarowa wciąż należą do dziedziny przyszłości to przecież próby podejmowane przez YouTube już teraz świadczą o innowacyjnym podejściu i poszukiwaniu nowych funkcjonalności, które w przyszłości mogą okazać się niezmiernie popularne.

admagazine.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry