Za dodatki na WordPress.com można płacić Bitcoinami

Opublikowano: 16 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Automattic ogłosiła, że za ulepszenia na jej popularniej platformie blogowej WordPress.com płacić można walutą Bitcoin. Chcemy by możliwość publikowania była bardziej demokratyczna, przekonuje firma.

Twórcy WordPressa przekonują, że dodatkowy sposób płatności skierowany jest głównie do tych osób, które z racji swego miejsca zamieszkania są dyskryminowane przez PayPal czy operatorów kart kredytowych. Blogerzy z Kenii, Kuby, Iraku czy Haiti powinni mieć równy dostęp do blogosfery, przekonują przedstawiciele firmy. Naszym celem jest dawanie ludziom możliwości, a nie blokowanie ich, dodają.

Na WordPress.com każdy może założyć bloga za damo, ale nie każdy może zapłacić za dodatkowe funkcje. Teraz ma się to zmienić. Partnerem technologicznym jest BitPay.com.

Za dodatki na WordPress.com można płacić Bitcoinami 1

Bitcoin to alternatywa dla „rzeczywistych” pieniędzy, stał się nieoficjalną walutą respektowaną przez niektóre sklepy internetowe oraz przez osoby sprzedające swoje dobra na aukcjach internetowych. Dodatkowym atutem Bitcoina jest możliwość przepływu waluty pomiędzy użytkownikami sieci P2P bez pośrednictwa instytucji bankowych.

Dawid ZarazińskiZa dodatki na WordPress.com można płacić Bitcoinami

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.