Zakończyła sie konferencja Informatyka w Logistyce

Opublikowano: 28 kwietnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

W dniach 20 – 21 kwietnia 2004, w warszawskim hotelu Airport Okęcie odbyła się III edycja konferencji Informatyka w Logistyce. Tematem przewodnim imprezy były nowoczesne technologie i rozwiązania informatyczne w branży logistycznej. Patronat medialny nad imprezą miał również Serwis Informacyjny e-biznes.pl.

Podczas konferencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom skojarzonego z konferencją konkursu Złoty Bit – Informatyka w Logistyce, nagrody promującej najnowocześniejsze technologie oraz rozwiązania w zakresie organizacji oraz wdrażania systemów informatycznych wspierających pracę działów logistycznych, dostępnych i stosowanych na terenie Polski.

W tym roku uhonorowane zostały następujące firmy:
Najlepszy System Informatyczny Wspierający Logistykę:
I miejsce: BCS Polska za wdrożenie Systemu Identyfikacji Palet w firmie DHL Express
II miejsce: Selmar za wdrożenie intranetowej platformy dla nowoczesnych rozwiązań logistycznych Intermag 2000 w firmie KROSS
III miejsce: dla firmy Softlabe Trade za wdrożenie zintegrowanego systemu Softlab SQL w firmie Soudal

Najlepszy Produkt Software:
I miejsce: Comp-Win za DCSi.Logistics
II miejsce: Selmar za Intermag2000
III miejsce: Comp-Win za DPS LogiX

Najlepszy Produkt Hardware:
I miejsce: Selmar za bezprzewodowy terminal przenośny MC9000G
II miejsce: IBS Polska za IBM eServer iSeries 400
III miejsce: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne za Regał Karuzelowy Rotomat

Drugi dzień konferencji stanowił przegląd dostępnych rozwiązań usprawniających logistykę w firmie. Równolegle na dwóch salach ciekawe produkty i technologie zaprezentowały firmy: Bonair, Comarch CDN, Comp-Win, IBM Polska, Q-Soft, Selmar, Softlab Trade, Symbol Technologies oraz Teta.

W sesji popołudniowej odbył się warsztat „Tworzenie dokumentacji INTRASTAT z wykorzystaniem narzędzi informatycznych”. Uczestnicy poznali podstawy prawne funkcjonowania deklaracji Intrastat, konsekwencje jej wprowadzenia do zagadnień statystycznych oraz formy i sposoby jej składania. Po części teoretycznej każdy z uczestników warsztatów mógł samodzielnie wypełnić i wygenerować deklarację INTRASTAT.

Sponsorem konferencji byla firma IBS Polska.

Sylwester KozakZakończyła sie konferencja Informatyka w Logistyce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.