Załóż Nową Społeczność Roku

Rusza konkurs na Nową Społeczność Roku (www.spolecznoscroku.pl). Każdy, kto ma pasję, wiedzę czy po prostu chce poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i razem walczyć o tytuł najciekawszej Nowej Społeczności może zarejestrować się w konkursie i rozpocząć przygodę ze swoją społecznością.

W konkursie liczy się wyłącznie pomysł na społeczność i jej popularyzację. Całe zaplecze techniczne społeczności zapewniają organizatorzy – do udziału w zabawie wystarczy podstawowa znajomość Internetu i konto e-mailowe. Do walki o tytuł Nowej Społeczności Roku zapraszają Mixxt – plaforma do tworzenia społeczności oraz Neuron APR – firma doradztwa komunikacyjnego.

Konkurs Społeczność Roku powstał, aby zwrócić uwagę, że społeczności internetowe to nie tylko popularne, liczące miliony użytkowników serwisy, ale przede wszystkim powstające oddolnie, często bardzo wyspecjalizowane grupy osób wymieniających opinie, spotykających się i dzielących wspólną pasję.

W walce o zwycięstwo w konkursie, pod uwagę brane będą zarówno liczne, spektakularne grupy, jak i małe, lokalne społeczności zajmujące się codziennymi sprawami. Jury wybierze najbardziej kreatywne i najdynamiczniej rozwijające się społeczności utworzone w serwisie mixxt.pl – współorganizatora konkursu. Uczestnicy konkursu uzyskają dostęp do całej palety narzędzi, dzięki którym będą mogli  dostosować, uatrakcyjnić i promować swoją społeczność, zapraszając nowych członków, dzieląc się z nimi zdjęciami, muzyką i filmami, a także organizować ankiety i prowadzić forum.

W jury oprócz przedstawicieli organizatorów i partnerów zasiadają: podróżnik i reporter Jacek Pałkiewicz, zastępczyni redaktor naczelnej polskiej edycji miesięcznika Elle, Monika Stukonis, zdobywca Paszportu Polityki, pisarz i reżyser Sławomir Shuty oraz bloger, Maciej Budzich (mediafun). Jak zapowiadają organizatorzy, nie jest to jeszcze kompletna lista jurorów.

„Idea konkursu na Społeczność Roku zrodziła się z przekonania, że małe społeczności, powstałe na skutek wspólnych zainteresowań, czy problemów społecznych, są znacznie ciekawsze, silniejsze i posiadają znacznie więcej realnych cech społeczności, niż duże komercyjne serwisy” – mówi Jakub Górnicki, szef mixxt.pl, jeden z pomysłodawców konkursu – „Stworzenie prężnie działającej, ciekawej społeczności to rzecz warta docenienia i nagrodzenia, mam więc dużą nadzieje, że nasza inicjatywa przyczyni się do powstania wielu nowych, interesujących społeczności.”

„Społeczności już całkowicie odmieniły oblicze komunikacji w Polsce, a przecież to dopiero początek” – mówi Marek Wróbel, szef Neuron APR, współorganizatora konkursu – „Ruch konsumencki, autentyczne inicjatywy, wymiana doświadczeń, komunikacja z klientami, czy wreszcie swoboda wypowiedzi – te pojęcia zyskują nowy blask właśnie w dużej mierze dzięki społecznościom.”

Najlepsze społeczności wyłaniane będą w pięciu kategoriach: Praca, Edukacja, Społeczeństwo, Rodzina i dom, Pasje. Członkowie zwycięskich społeczności nagrodzeni zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się połowie października w Warszawie.

www.spolecznoscroku.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top