Założyciel Technorati wchodzi w biznes turystyczny

Dave Sifry, założyciel indeksującego blogi serwisu Technorati, opuścił swój pierwszy projekt rok temu. Teraz zakłada nową firmę. Chce wydawać przewodniki – pisze TechCrunch.
Spółka nazywa się Offbeat Guides. To serwis internetowy, który jak na razie znajduje się w zamkniętej fazie beta. Sifry chce wydawać przewodniki, zachowując oczywiście web-2.0-owe podejście.

Użytkownik będzie więc mógł zamówić skrojony pod indywidualne potrzeby przewodnik, który zostanie opracowany na podstawie dostępnych w sieci źródeł i wysłany niemal natychmiastowo w formacie PDF lub w ciągu 4 dni tradycyjną pocztą.

Informacje zostaną zaczerpnięte z open-source’owych źródeł (Wikipedia, Wikitravel, Flickr, Google Maps itp.) oraz od komercyjnych dostawców, które podpisały umowy z Offbeat Guides. Już w tej chwili w bazie znajduje się 30 000 miejscowości, których opisy można zamówić.

Klienci mogą ustalić, które rozdziały ich najbardziej interesują (np. kluby muzyczne) i usunąć te niepotrzebne (np. muzea). Wszystko to kosztuje 10 dolarów za PDF lub 25 USD za wersję drukowaną.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top