Założyciele IAI S.A. sprzedali portal Hip-Hop.pl

Opublikowano: 12 kwietnia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Portal Hip-Hop.pl zmienił właściciela po 13 latach od powstania, dwóch założycieli: Sebastian Muliński i Paweł Fornalski, znanych dziś głównie poprzez działalność spółki giełdowej IAI S.A., sprzedało serwis właścicielowi portalu Andegrand i sklepu internetowego Skate-Europe.com.

Paweł Fornalski i Sebastian Muliński założyli portal Hip-Hop.pl w roku 2000 będąc jeszcze studentami. Jak przekonują, było to prekursor trendu „user generated content” czyli portalu redagowanego przez użytkowników, co nazwano później tzw. Web 2.0.

Kiedy założyliśmy Hip-Hop.pl zdaliśmy sobie sprawę z tego, że znajdując się w Szczecinie, nie dotrzemy na każdy koncert, czy w każde miejsce w którym dzieje się coś istotnego. W roku 2000 szalały wielkie wyceny spółek internetowych, a my nie mieliśmy ani grosza. To z tej potrzeby powstała idea „user generated content” – powiedział Paweł Fornalski, współzałożyciel i przez pierwsze lata główny programista Hip-Hop.pl.

Hip-Hop.pl

Portal Hip-Hop.pl dzisiaj to 400 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. Mimo jego rentowności obaj założyciele i właściciele zdecydowali się go sprzedać, by skupić się wyłącznie na rozwoju IAI S.A. z jej systemem IAI-Shop.com i IdoSell Shop w wersji na rynki zagraniczne.

Mimo iż Hip-Hop.pl to cała nasza młodość, zdecydowaliśmy się go sprzedać, by móc 100 proc. uwagi poświęcić IAI. Przypomnę, że kilka lat temu zamknęliśmy kilka innych serwisów społecznościowych w tym takie jak Sztambuch.pl pierwowzór NaszejKlasy czy Rumor.pl duży portal muzyczny z muzyką Rock & Metal. Kilka lat temu zrezygnowaliśmy z wydawania czasopisma papierowego o tytule „Pismo Hip-Hop.pl”. Dzisiaj przyszła kolej na ostatni element naszego życia poza IAI, czyli portal Hip-Hop.pl – dodał Sebastian Muliński, współzałożyciel i do tej pory redaktor naczelny Hip-Hop.pl.

Obie strony transakcji objęły jej kwotę i szczegóły tajemnicą. Hip-Hop.pl zostało sprzedane w całości jako zorganizowane przedsiębiorstwo wraz z całym inwentarzem, licencjami i wszystkim tym co pozwoli mu funkcjonować w niezmienionym dla końcowych użytkowników kształcie.

Dawid ZarazińskiZałożyciele IAI S.A. sprzedali portal Hip-Hop.pl

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.