Zbuduj swoją markę w sieci

Pracujący internauci postrzegają obecność w serwisach społecznościowych dla profesjonalistów jako sposób na znalezienie nowej pracy, ale tylko co trzeci użytkownik zdecydowałby się na zamieszczenie linku do swojego profilu w CV – to wnioski z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) i serwis społecznościowy Profeo.pl.

Większość (70,3%) pracujących użytkowników biznesowych portali społecznościowych uważa, że chęć znalezienia nowej pracy jest najważniejszym powodem, dla którego internauci decydują się na założenie profilu w takich serwisach.

Pozostałe, najczęściej wymieniane motywy aktywacji konta w takim portalu, to możliwość poszerzania kontaktów branżowych oraz chęć zaprezentowania własnych kompetencji. Dla prawie połowy badanych powodem obecności w serwisie społecznościowym dla profesjonalistów jest możliwość wymiany wiedzy i dyskusji na forum. Równie często wymienianym celem jest budowanie profesjonalnego wizerunku w Internecie.

Tylko 36% badanych, użytkowników społecznościowych serwisów typu biznesowego, dodałoby link do profilu w takim portalu do swojego życiorysu. – Internauci nie wykorzystują w pełni narzędzi dostępnych w biznesowych serwisach społecznościowych. Merytoryczne dyskusje z naszym udziałem lub profesjonalny, zawodowy blog mogą wyróżnić naszą aplikację spośród propozycji innych kandydatów, a to szczególnie ważne, gdy sytuacja na rynku pracy jest trudna i rośnie konkurencja wśród osób poszukujących nowego zajęcia. Prezentacja w serwisie biznesowym ma jednak znacznie więcej zastosowań niż tylko wsparcie procesu rekrutacji. Na świecie tego typu portale są coraz bardziej świadomie wykorzystywane do prezentowania własnej wiedzy, kompetencji i budowania profesjonalnego wizerunku w Internecie. Dobra marka, zbudowana z użyciem społecznościowych narzędzi, może szybko przełożyć się na nowych partnerów biznesowych czy nowe kontrakty  – komentuje Marcin Zabielski, prezes Profeo.pl

Pracujący internauci chętnie pochwaliliby się obecnemu szefowi swoim profilem w biznesowym portalu społecznościowym. Połowa badanych (53%) deklaruje, że zaprosiłaby przełożonego do listy kontaktów w takim portalu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top