Zdigitalizowano 200 tys. map topograficznych Stanów Zjednoczonych

United States Geological Survey (USGS), amerykańska organizacja zajmująca się tworzeniem oraz gromadzeniem map topograficznych terenów Stanów Zjednocznonych, kończy digitalizację 200 tys. map topograficznych, które posłużą stworzeniu otwartego internetowego archiwum.

Projekt digitalizacji rozpoczął się w 2009 roku i ma na celu zarchiwizowanie oraz poprawę dostępu do map, które ze względu na swój wiek są dostępne tylko dla ograniczonej liczby osób odwiedzających archiwum USGS w Wirginii.

Zdigitalizowano 200 tys. map topograficznych Stanów Zjednoczonych 1

Do tej pory USGS udało się dokonać digitalizacji map pochodzących z terenów Stanów Zjednoczonych oraz Hawajów. W planach jest digitalizacja map Alaski, Puerto Rico oraz Wysp Dziewiczych, które mają pojawić się w zasobach cyfrowych najpóźniej we wrześniu tego roku.

Wszystkie udostępnione przez USGS mapy można pobrać ze strony projektu.

źródło: Smithsonian.com

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry