Zdobądź swój Pierwszy Milion

Już niedługo rusza I edycja Programu „Pierwszy Milion”. Nagrodą główną w programie jest 1 000 000 złotych – kapitał, który laureat będzie mógł przeznaczyć na realizację planu biznesowego i rozwój przedsiębiorstwa.

Uczestnikiem Programu może zostać każdy, kto do 30 listopada zgłosi projekt przedsięwzięcia biznesowego na stronie www.pierwszymilion.pl. Jest o co walczyć.

Program Pierwszy Milion jest szansą na zdobycie potrzebnego firmie kapitału. Dzięki wygranej, laureat dostaje szansę sprawdzenia siebie i swojego pomysłu na biznes w otoczeniu rynkowym bez konieczności wkładu własnych środków – powiedział Piotr Krawczyk, jeden z jurorów.

Zdobądź swój Pierwszy Milion 1Organizatorem i pomysłodawcą Programu „Pierwszy Milion” jest spółka Platinum Finance. Pula nagród wynosi 1 750 000 zł, a ich sponsorem jest Dom Inwestycyjny Platinum Capital. Trzy nagrody w Programie to inwestycja sponsora w wybrane przedsięwzięcia, w wysokości 1 000 000 zł, 500 000 zł oraz 250 000 zł. Inwestycja pokrywa koszty prowadzenia działalności i przekształcenia firmy w spółkę akcyjną, której Prezesem zostaje autor najlepszego projektu. W ramach nagrody pozostaje także wprowadzenie zwycięskiej spółki na alternatywny rynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych New Connect oraz jej roczne utrzymanie na parkiecie (koszty animatora rynku, księgowości, notowania akcji oraz wsparcie zarządcze).

Misją Programu „Pierwszy Milion“ jest rozpropagowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań biznesowych, takich jak alternatywne formy finansowania przy współpracy z funduszami inwestycyjnymi. Tego typu wsparcie na rozpoczęcie działalności daje bowiem dużo większe możliwości, niż kredyty oraz innego rodzaju pożyczki. Jest łatwiej dostępne i pozwala pozyskać taką ilość środków, która zapewni rozwój działalności przedsięwzięcia biznesowego w planowanej skali.

Specjaliści spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorą te z najlepszym planem marketingowym i największym potencjałem rozwoju. Ocenią między innymi strategię cenową, prognozę finansową czy proponowane sposoby na zażegnanie ewentualnych sytuacji kryzysowych związanych z otoczeniem konkurencyjnym.

W pierwszym etapie (1 września – 30 listopada) analitycy wyłonią 20 finalistów. W drugim etapie programu (1 – 31 grudnia), projektodawcy zostaną zaproszeni do rozmów, podczas których będą mieli szansę zaprezentować bliżej swój pomysł na biznes. Program „Pierwszy Milion” będzie miał swój finał podczas uroczystej gali, która odbędzie się w styczniu 2012 roku.

Zachęcamy wszystkich przedsiębiorczych i pomysłowych, by przystąpili do rywalizacji. Szczególnie, że Program Pierwszy Milion daje wsparcie nie tylko na starcie, ale także towarzyszy działalności firmy na etapie przekształceń firmy w Spółkę, przy przygotowaniu do emisji akcji i debiutu giełdowego oraz na etapie zarządzania Spółką w trakcie pierwszego roku jej obecności na NewConnect – powiedział Dariusz Krawczyński, prezes Platinum Finance, a jednocześnie jeden z jurorów w Programie „Pierwszy Milion“.

Więcej informacji o Programie można uzyskać pod adresem www.pierwszymilion.pl oraz na facebookowym profilu akcji. Redakcja e-biznes.pl objęła Program patronatem medialnym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry