Zdrowe soki i napoje z automatów vendigowych

Samoobsługowe automaty do napojów to najczęściej spotykany rodzaj urządzeń, które pozwalają na szybki i wygodny zakup kawy, herbaty czy soku. Ich największą zaletą jest fakt, że działają przez całą dobę bez względu na to czy mamy niedzielę handlową czy nie. Jakie korzyści daje wynajem automatów sprzedających? Jaki rodzaj urządzeń sprawdzi się w miejscu pracy, a jaki w szkole? I co sprawia, że napoje w nich przechowywane nie tracą świeżości?

Rodzaje automatów do przechowywania zimnych napojów i soków

Automaty z napojami niemal na stałe wpisały się w wielkomiejski krajobraz. Spotykamy je praktycznie wszędzie – na zatłoczonych ulicach, w biurach, szkołach, poczekalniach czy rejestracjach. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie pracują lub przebywają większe skupiska ludzi. Maszyny o jakich mowa dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to automat wolnostojący. Idealnie nadający się do wystawienia na zewnątrz. Sprawdzi się on także w dużych pomieszczeniach i na większych przestrzeniach. Drugi typ to małe kompaktowe urządzenia, które rozwiązują problem dostępu do zimnych napojów w małych wnętrzach czy miejscach rzadziej użytkowanych, jak stacje paliw lub też poczekalnie w przychodniach i lecznicach. Automaty sprzedające napoje zimne różnicuje się także pod względem rodzaju opakowania. Są to dwie kategorie:

  • urządzenia wielofunkcyjne (jak na przykład dostępny w ofercie PGV – model G-Drink ), które dzięki zastosowanym rozwiązaniom umożliwiają sprzedaż napojów butelkowanych, puszkowanych czy umieszczonych w opakowaniach tekturowych;
  • automaty coca-cola (taki, jak oferowany przez PGV – elegancki model Zeta Ppsi dostarczające napoje w puszkach i butelkach).-

Maszyna ze zdrowymi sokami – czyli must have każdej szkoły!

Spory wybór automatów vendingowych pozwala na dużą dowolność, jeśli chodzi o dopasowanie do miejsca, w którym ma znaleźć swoje zastosowanie. Powoduje to, że coraz częściej sięgają po to rozwiązanie także dyrektorzy szkół czy innych placówek, w których uczą się dzieci. To doskonały pomysł zwłaszcza, gdy wybór padnie na asortyment składający się wyłącznie ze zdrowej żywności, wśród której ważne miejsce zajmują soki i napoje bez sztucznych dodatków. Oferta PGV w tym zakresie oferuje wynajem automatów w szkołach typu Stop&Go Natural oraz szeroką gamę napojów objętych specjalnym programem Zdrowa Żywność Dla Szkół. Są to: naturalne wody mineralne, soki naturalne 100%, soki naturalne tłoczone, napoje mleczne owocowe oraz soki z kawałkami owoców. Napoje nie są sztucznie dosładzane, ani barwione, a w swoim składzie zawierają jedynie cukry zawarte w owocach. Wszystkie posiadają odpowiednie certyfikaty i pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów i dostawców. Taki automat serwujący zimne zdrowe napoje dostępny na terenie szkoły pomaga w kształtowaniu u dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych. To z kolei przyczynia się do ograniczenia – przynajmniej w pewnym stopniu – dostępu do niezdrowych przekąsek i jest ważnym elementem profilaktyki otyłości i nadwagi u dzieci. W razie problemu z wyborem samego automatu, jak i dostępnego w nim asortymentu PGV oferuje fachowe doradztwo w tym zakresie.

Zdrowe soki i napoje z automatów vendigowych 1

Automat vendingowy z sokami i z zimnymi napojami (fot. pgv.com.pl)

Zalety posiadania maszyny z napojami w miejscu pracy

Szkoły to oczywiście nie jedyne miejsce, w którym naprawdę warto postawić automat z napojami chłodzącymi. Rozwiązanie to powinno także zainteresować właścicieli dużych firm – zwłaszcza takich, gdzie odbywa się praca w trybie wielozmianowym, jak fabryki, place budowy czy zakłady produkcyjne. Tam zapotrzebowanie na napoje gaszące pragnienie jest przeważnie spore. Oto, jakie są główne zalety tego typu rozwiązania w miejscu pracy:

  • gwarantują dostępu do zawsze świeżych napojów i soków;
  • zapewniają sporą oszczędność czasu – pracownicy nie muszą tracić go na stanie w kolejkach, bo automat działa bardzo szybko;
  • dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pracownicy mogą korzystać z bardzo szerokich możliwości zapłaty za zakupiony napój – także bez gotówki;
  • nadają wnętrzu bardziej przyjaznego – niemal domowego – charakteru;
  • wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku firmy – zwłaszcza u osób z zewnątrz, które oceniają tego typu rozwiązania, jako dbałość o dobro i komfort zatrudnianych pracowników;
  • łatwe promowanie zdrowych nawyków żywnościowych wśród osób dorosłych – produkty oferowane przez PGV (w tym także zimne napoje i soki) bazują w zdecydowanej większości na naturalnych składnikach i są pozbawione sztucznych dodatków;
  • pozwalają obniżyć wydatki związane z posiłkami dla pracowników.

Nadmieńmy, że miejscach pracy typu zakłady czy fabryki warto też postawić automaty z kawą bądź też zastosować bardziej kompleksowe rozwiązanie, jakie stanowi ściana vendingowa. Jest to zestaw kilku rodzajów automatów, które sprzedają nie tylko napoje zimne, ale także obsługują przekąski, kanapki czy dania obiadowe instant. Firma PGV posiada dodatkowo w swojej ofercie najbardziej nowoczesne automaty, czyli przyjmujące płatności w bilonie, banknotach oraz akceptujące płatności elektroniczne kartami bankowymi: Visa, Master Card oraz kartami prepaid.

Co wybrać maszynę z napojami izotonicznymi czy automat z kawą?

Rozważając kwestię, jakiego rodzaju automaty sprawdzą się bardziej w miejscu pracy, trzeba wziąć pod uwagę jej specyfikę. W przypadku, gdy odbywa się tam typowa praca fizyczna wówczas dużo lepsze rozwiązanie to leasing automatów vendingowych z napojami izotonicznymi, które pozwalają nie tylko ugasić pragnienie, ale stanowią też dodatkową porcję energii w płynie. Firma PGV oferuje spory asortyment, jeśli chodzi o tego typu napoje. Są wśród nich: napoje witaminizowane i energetyki. Państwa automaty mogą również serwować pracownikom zimne herbaty: zielone i owocowe. Jeśli jest to biurowiec lub urząd, wtedy bardziej sprawdzi się automat do kawy Nescafe dający możliwość przygotowania sobie dowolnego ulubionego napoju kawowego. Dodatkowo wydaje on herbatę i czekoladę.

Jak przechowywane są napoje i soki w automatach?

Jednym z plusów jakie wymienia się mówiąc automatach vendingowych z napojami chłodnymi jest ich świeżość. Gwarantuje ją nie tylko producent, ale przede wszystkim sposób, w jaki soki są przechowywane. Automaty na napoje chłodne działają podobnie, jak tradycyjne lodówki – są podłączane do prądu. Ponadto każda maszyna ma przypisaną określoną liczbę butelek/puszek/kartonów z wybranymi napojami. Produkty znajdują się na półkach wyposażonych w specjalne prowadnice, które zapobiegają ich stykaniu się.

Czy mam wpływ asortyment, który znajdują się w automacie?

Wśród głównych zalet automatów do napojów wymienia się głównie ich prostotę użytkowania oraz szybkość z jaką działają. Ale to nie wszystko. Otóż właściciele szkół czy firm, które decydują się na leasing automatów vendingowych mogą decydować o tym, jaki asortyment będzie zawierała ich maszyna. Firma PGV dysponuje w tym zakresie szeroką gamą produktów uznanych marek i wiodących producentów. Dzięki temu klient otrzymuje gwarancję napojów naprawdę wysokiej jakości. Na życzenie klienta firma jest w stanie wprowadzić napoje konkretnych wytwórców.

Reasumując inwestycja w wynajem automatów sprzedających napoje (lub/oraz kawę, kanapki czy przekąski) to jeden z lepszych pomysłów, jakie może zrealizować dyrektor szkoły lub właściciel dużego zakładu pracy. Dzięki temu rozwiązaniu zadba o wygodę i potrzeby osób, za które jest odpowiedzialny. W przypadku dzieci dodatkowy bonus to włączenie się w profilaktykę przeciwko otyłości – epidemii, która dotknęła także polskie młode pokolenie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top