Zed ostrzega przed religijnymi rozszerzeniami

Uznawany za hinduskiego męża stanu Rajan Zed złożył oświadczenie, w którym przekonuje, że jeśli powstaną nowe domenowe rozszerzenia odnoszące się od religii lub wyznania, spowodują jeszcze więcej konfliktów w i tak skłóconym świecie.

Zed, prezydent Universal Society of Hinduism, ostrzegł ICANN przed ryzykiem implementacji takich rozszerzeń jak christian, .muslim, .hindu, .buddhist, czy .jew. Przypomina także rozporządzenie Korporacji, w którym napisane jest, że nowe gTLD powinny szanować wrażliwość wyrażeń związanych z narodami, kulturami, czy religią.

Przypomnijmy, że również Papież Benedykt XVI ostrzegł, że nowe religijne końcówki domen przyczynią się pogorszenia jakości międzyreligijnego dialogu.

Za: DotSauce

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry