Zepter wybrał Navision

Microsoft Business Solutions poinformował o realizacji prac wdrożeniowych systemu Microsoft Business Solutions-Navision w firmie ZEPTER International Poland

Zepter International Poland jest częścią międzynarodowego holdingu Zepter International specjalizującego się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego, sprzętu medycznego oraz kosmetyków. Firma prowadzi dystrybucję swoich produktów w systemie sprzedaży bezpośredniej. Zepter prowadzi działalność w ponad 40 krajach świata, zaś sprzedażą bezpośrednią zajmuje się ponad 100 tysięcy konsultantów. Z jej produktów korzysta pięćdziesiąt sześć mln klientów detalicznych. Zepter posiada cztery fabryki w zlokalizowane w Szwajcarii i we Włoszech. W Polsce firma zatrudnia ok. 250 pracowników administracyjnych oraz ok. 3000 konsultantów zajmujących się sprzedażą bezpośrednią.

Decyzja centrali Zeptera o wdrożeniu jednolitego systemu ERP we wszystkich spółkach dystrybucyjnych zapadła w czerwcu 2003 roku. Wybrany został system firmy Microsoft – Microsoft Business Solutions-Navision, ze względu na jego zakres funkcjonalny, otwartość na modyfikacje oraz stosunkowo niskie koszty implementacji i utrzymania. Podstawowymi celami, które winne być osiągnięte w wyniku wdrożenia systemu Microsoft Navision są: ujednolicenie środowiska informatycznego firmy, poprawa możliwości raportowania oraz ujednolicenie platformy wymiany informacji pomiędzy oddziałami firmy.

W chwili obecnej w systemie pracuje pięciu użytkowników, którzy kompleksowo obsługują firmę w zakresie kadr i płac. Docelowo, po zakończeniu prac związanych z wdrożeniem pozostałych modułów systemu (finanse, sprzedaż bezpośrednia i gospodarka magazynowa), w systemie Microsoft Navision pracowało będzie w Polsce ok. trzydziestu użytkowników. Instalacja w całości zlokalizowana będzie w centrali firmy, użytkownicy łączyć się będą z bazą danych poprzez standardowy interfejs Windows.

Wdrożenie prowadzone jest przez wewnętrzny zespół ZEPTER IT, przy udziale firm zewnętrznych. We wdrażaniu modułu Kadry Płace zespół wspomagany jest przez firmę IT.Integro – autora polskiej wersji modułu Kadry i Płace. W zakresie wdrożenia pozostałych modułów zespół wspomagany jest przez firmę Nav.Com.

http://www.microsoft.com/poland/businesssolutions

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top