Zespół Dyżurnet.pl w pierwszym roku działalności

Dyżurnet.pl – działający przy NASK punkt kontaktowy ds. przeciwdziałania nielegalnym treściom w Internecie – publikuje na stronie dyżurnet.pl raport podsumowujący pierwszy rok swej działalności. Z opublikowanego raportu można dowiedzieć się, na jakie szkodliwe treści najczęściej natrafiają użytkownicy Internetu, jak wygląda procedura obsługi zgłoszenia, a także – ile z otrzymanych zgłoszeń przekazanych zostało organom ścigania.

Raport podsumowuje dotychczasową działalność zespołu, publikuje szczegółowe statystyki przyjętych zgłoszeń, zawiera opis realizowanych przez zespół zadań i problemów, z jakimi pracownicy ‘Dyżurnetu’ zetknęli się w swej dotychczasowej praktyce. Raport mówi też o najbliższych planowanych zadaniach zespołu, które mają usprawnić jego pracę i pozyskać wsparcie ze strony ważnych instytucji państwowych, organizacji samorządowych i społecznych.

Misją zespołu Dyżurnet.pl jest dążenie do usuwania występujących w Internecie treści zabronionych prawem, wytworzonych z udziałem dzieci lub skierowanych przeciwko bezpieczeństwu dzieci, a ponadto treści dotyczących ksenofobii i rasizmu, w oparciu o polskie uwarunkowania prawne oraz współpracę międzynarodową w ramach stowarzyszenia INHOPE (organizacja zrzeszająca zespoły typu ‘hotline’).

Do głównych zadań realizowanych przez Dyżurnet.pl należy przyjmowanie i obsługa zgłoszeń o nielegalnych treściach w Internecie zauważonych przez jego użytkowników, a ponadto współpraca z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się problematyką bezpieczeństwa informatycznego. W ramach tej współpracy, realizowanej m.in. w ramach europejskiego programu ‘Safer Internet Action Plan’ Dyżurnet.pl bierze udział w szerokiej akcji edukacyjno-informacyjnej mającej na celu przeciwdziałanie zagrożeniom ze strony nielegalnych treści publikowanych w Internecie.

http://www.dyżurnet.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry