Znaczny wzrost liczby transakcji w internecie

Opublikowano: 20 października 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

eCard S.A. w samym tylko III kwartale 2004 r. zautoryzował i rozliczył tyle transakcji ile w ciągu całego roku 2003. Obroty z tytułu autoryzowanych i rozliczonych transakcji internetowych wyniosły ponad 52 miliony i były niemal pięciokrotnie wyższe, niż w analogicznym okresie w 2003 roku. W tym czasie eCard rozliczył 124 362 transakcji, oznacza to wzrost o 259 % w porównaniu do III kwartału 2003 r. Średnia wartość transakcji wzrosła niemal dwukrotnie w III kwartale 2004 roku wyniosła 420 zł.

”Z roku na rok odnotowujemy tendencje wzrostową liczby osób korzystających z płatności przez Internet oraz tendencje wzrostową liczby właścicieli sklepów, którzy taką usługę chcą oferować swoim klientom’ mówi Katarzyna Dłużewska z eCard S.A.

Od początku 2004 roku eCard zautoryzował i rozliczył ponad 340 tys. transakcji na łączną kwotę przekraczającą 145 milionów złotych. Na koniec września eCard miał 427 umów podpisanych, z czego wdrożonych zostało 418 Akceptantów. Dla porównania w styczniu bieżącego roku było to odpowiednio 371 podpisanych umów i wdrożonych Akceptantów.

Średnio od 23% do 25% Internautów robiących zakupy korzysta z karty płatniczej on-line, na tej podstawie, można szacować, że wartość całej sprzedaży B2C w pierwszych trzech kwartałach 2004 roku, nie uwzględniając platform aukcyjnych wynosi 0,65 – 0,70 mld złotych

http://www.ecard.pl

Sylwester KozakZnaczny wzrost liczby transakcji w internecie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.