Znalezione.pl – internetowe biuro rzeczy znalezionych

Misją firmy znalezione.pl jest zwiększenie szans jej Klientów na odnalezienie zagubionych rzeczy. Badania wykazały, że klasyczne Biura Rzeczy Znalezionych zapełniane były plecakami, rowerami, rękawiczkami, swetrami, i innymi utraconymi przedmiotami. Ostatnio trafiał tam nawet drogi, markowy sprzęt elektroniczny – telefony komórkowe, laptopy czy aparaty cyfrowe. Zagubienie takiego sprzętu w efekcie nie przynosi tylko wymiernych strat finansowych, ale często te znacznie bardziej dotkliwe, takie jak utrata zawartych w sprzęcie niezbędnych danych, często nie do odtworzenia.

Utrata przenośnego komputera z zawartymi w nim plikami kosztuje dużo więcej niż sam komputer. Podobnie, jeśli ktoś zgubi telefon komórkowy, w którym miał zapisane 200 numerów, ich odzyskanie będzie niezwykle czasochłonne, wymagające wiele wysiłku i obarczone stresem. Coraz mniej ludzi zapisuje swoje kontakty w tradycyjnym notesie, a jednocześnie niewielu użytkowników sprzętu elektronicznego archiwizuje dane- stwierdza Marcin Ledworowski, współtwórca znalezione.pl.

Pomysł stworzenia systemu znalezione.pl narodził się gdy jeden z moich przyjaciół zgubił drogie urządzenie Pocket PC i tak naprawdę był w tej sytuacji bezradny. Utracił nie tylko urządzenie – ale głównie zapisane w nim dane kontaktowe. Wtedy postanowiliśmy stworzyć profesjonalne narzędzie pomocne w tego rodzaju wypadkach – mówi Ledworowski. Po kilkumiesięcznych pracach, analizach i wdrożeniu na polskim rynku dostępny jest system znalezione.pl.

System znalezione.pl jest bardzo prosty – polega na stosowaniu etykietek z numerami identyfikacyjnymi, którymi Klienci oznaczają wartościowe rzeczy (portfele, klucze, telefony, notebooki). Osoba posiadająca etykietkę musi jeszcze zarejestrować się w serwisie znalezione.pl, by pozostawić tam swoje dane kontaktowe. W przypadku, gdy ktoś znajdzie przedmiot z naklejką – na przykład klucze czy telefon – może zadzwonić pod podany na etykietce numer infolinii lub na stronie internetowej ustalić sposób zwrotu zguby. Właściciel zgubionego, odnalezionego i zwróconego przedmiotu płaci około 15 zł. Kwota ta obejmuje koszty pośrednictwa. Dodatkowo Właściciel może także opłacić przesyłkę kurierską.

Przeprowadzone badania w USA wykazały, że aż pięć z sześciu zgubionych naumyślnie (specjalnie dla potrzeb badania) przedmiotów oznaczonych naklejkami z kodem identyfikacyjnym powróciło do właścicieli w ciągu trzech dni.

W Polsce te wyniki są jeszcze dużo niższe, niemniej jednak wraca już ok. 20% znalezionych rzeczy. Mamy nadzieję, że odsetek ten będzie systematycznie wzrastał, dzięki naszej usłudze ale i dzięki uczciwości naszego społeczeństwa – bardzo pożądanej w naszych czasach – stwierdza Marcin Ledworowski.

http://www.znalezione.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry