Znalezione.pl – internetowe biuro rzeczy znalezionych

Misją firmy znalezione.pl jest zwiększenie szans jej Klientów na odnalezienie zagubionych rzeczy. Badania wykazały, że klasyczne Biura Rzeczy Znalezionych zapełniane były plecakami, rowerami, rękawiczkami, swetrami, i innymi utraconymi przedmiotami. Ostatnio trafiał tam nawet drogi, markowy sprzęt elektroniczny – telefony komórkowe, laptopy czy aparaty cyfrowe. Zagubienie takiego sprzętu w efekcie nie przynosi tylko wymiernych strat finansowych, ale często te znacznie bardziej dotkliwe, takie jak utrata zawartych w sprzęcie niezbędnych danych, często nie do odtworzenia.

Utrata przenośnego komputera z zawartymi w nim plikami kosztuje dużo więcej niż sam komputer. Podobnie, jeśli ktoś zgubi telefon komórkowy, w którym miał zapisane 200 numerów, ich odzyskanie będzie niezwykle czasochłonne, wymagające wiele wysiłku i obarczone stresem. Coraz mniej ludzi zapisuje swoje kontakty w tradycyjnym notesie, a jednocześnie niewielu użytkowników sprzętu elektronicznego archiwizuje dane- stwierdza Marcin Ledworowski, współtwórca znalezione.pl.

Pomysł stworzenia systemu znalezione.pl narodził się gdy jeden z moich przyjaciół zgubił drogie urządzenie Pocket PC i tak naprawdę był w tej sytuacji bezradny. Utracił nie tylko urządzenie – ale głównie zapisane w nim dane kontaktowe. Wtedy postanowiliśmy stworzyć profesjonalne narzędzie pomocne w tego rodzaju wypadkach – mówi Ledworowski. Po kilkumiesięcznych pracach, analizach i wdrożeniu na polskim rynku dostępny jest system znalezione.pl.

System znalezione.pl jest bardzo prosty – polega na stosowaniu etykietek z numerami identyfikacyjnymi, którymi Klienci oznaczają wartościowe rzeczy (portfele, klucze, telefony, notebooki). Osoba posiadająca etykietkę musi jeszcze zarejestrować się w serwisie znalezione.pl, by pozostawić tam swoje dane kontaktowe. W przypadku, gdy ktoś znajdzie przedmiot z naklejką – na przykład klucze czy telefon – może zadzwonić pod podany na etykietce numer infolinii lub na stronie internetowej ustalić sposób zwrotu zguby. Właściciel zgubionego, odnalezionego i zwróconego przedmiotu płaci około 15 zł. Kwota ta obejmuje koszty pośrednictwa. Dodatkowo Właściciel może także opłacić przesyłkę kurierską.

Przeprowadzone badania w USA wykazały, że aż pięć z sześciu zgubionych naumyślnie (specjalnie dla potrzeb badania) przedmiotów oznaczonych naklejkami z kodem identyfikacyjnym powróciło do właścicieli w ciągu trzech dni.

W Polsce te wyniki są jeszcze dużo niższe, niemniej jednak wraca już ok. 20% znalezionych rzeczy. Mamy nadzieję, że odsetek ten będzie systematycznie wzrastał, dzięki naszej usłudze ale i dzięki uczciwości naszego społeczeństwa – bardzo pożądanej w naszych czasach – stwierdza Marcin Ledworowski.

http://www.znalezione.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top