Zobacz świat inaczej

Firma Olympus Polska we współpracy z firmą epartner.pl w dniach 20 marca – 24 czerwca organizuje konkurs fotograficzny MAKRO Olympus.

Nie jest to jednak zwykły konkurs. Rozwój rynku aparatów cyfrowych, a jednocześnie dużą ilość funkcji sprawiają, że użytkownik często nie ma odwagi robić zdjęcia, które wykorzystują wszystkie funkcje aparatu. Przykładem takiej funkcji jest opcja MAKRO w którą wyposażone są praktycznie wszystkie dostępne aparaty cyfrowe. Od kilku lat większość modeli aparatów produkowana przez OLYMPUS jest wyposażana również w dodatkową funkcję SUPER MAKRO. Daje to możliwość wykonania zdjęcie z odległości nawet 1cm. Każdy kto zaczyna przygodę z fotografią cyfrową na początku przeżywa fascynację aparatem po to aby z czasem nabrać pewnej specjalizacji.

Celem konkursu MAKRO Olympus jest przekonanie użytkowników, że makrofotografią może zajmować się każdy kto posiada nawet podstawowy aparat cyfrowy.

Konkurs posiada 3 podstawowe kategorie w których można wysyłać zgłoszenia: 1. Abstrakcyjna, 2. Wymagająca, 3. Dostępna. Kategoria 1 i 2 posiada do wybory tematy obowiązkowe natomiast w kategorii Dostępnej można zgłaszać zdjęcia dowolne.

Organizatorzy na nagrody dla uczestników przeznaczyli bardzo dużą ilość sprzętu fotograficznego. Wśród wielu modeli aparatów są min. aparaty profesjonalne E-system, E-500, SP-500 i inne. Łączna ilość nagród to ponad 260 szt.

Dodatkowo w ramach konkursu głównego Organizatorzy uruchomili ’MAKRO zgadywankę’. Uczestnikom zadane jest 40 pytań w których podane są detale zdjęć ogólnie znanych przedmiotów, ale poprzez bliskość kadrowania nie są do rozpoznanie od razu. W systemie gromadzone są odpowiedzi, a publikacja wyników odbędzie się razem z publikacją wyników konkurs głównego. Dla pierwszych 200 osób, które zdobyły największa liczbę punktów za darmo zostaną przekazane karty pamięci xD 256MB i CF 256MB.

http://www.makro.olympus.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top