Zobacz swoje utracone dane

Klienci katowickiego laboratorium firmy Ontrack specjalizującej się w odzyskiwaniu danych mogą zobaczyć informacje, które utracili, jeszcze przed ich odzyskaniem. Wszystko dzięki VeriFile – nowej aplikacji z dziedziny odzyskiwania danych.
Intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzie pozwala przejrzeć listę utraconych plików, podzielonych na trzy kategorie – możliwe do odzyskania, te których część da się odzyskać oraz bezpowrotnie utracone. VeriFile zastąpił dotychczasową formę prezentacji wyników ekspertyzy, polegającą na przedstawieniu klientowi drukowanej listy kilkudziesięciu tysięcy plików. Poprzednie rozwiązanie, stosowane nadal przez większość firm na świecie, było znacznie mniej efektywne czasowo.

Ontrack VeriFile umożliwia zaawansowane wyszukiwanie konkretnych plików oraz ich podział ze względu na rodzaje czy daty utworzenia. Dzięki szczegółowym informacjom o możliwości odzyskania strategicznych danych aplikacja Ontracka pozwala użytkownikom, w krótkim czasie dowiedzieć się, które z danych da się odzyskać i w konsekwencji skuteczniej minimalizować straty spowodowane brakiem dostępu do informacji.

– Przeciętny komputer w naszym domu zawiera kilkadziesiąt tysięcy plików. Zlecając usługę odzyskiwania danych profesjonalnej firmie powinniśmy w możliwie krótkim czasie mieć możliwość sprawdzenia, czy ważne dla nas dane można odzyskać. Zaawansowane funkcje wyszukiwania jakie oferuje VeriFile pozwalają na skrócenie czasu dotarcia do konkretnego pliku, na którego odzyskaniu szczególnie nam zależy, np. sprawozdania finansowego, czy ważnego projektu lub w przypadku indywidualnych użytkowników komputerów – pracy magisterskiej czy doktorskiej – mówi Paweł Odor, główny specjalista Ontrack Odzyskiwanie Danych.

Rozwiązanie Ontracka jest kompatybilne z przeglądarką Microsoft Internet Explorer w wersji 5.x lub wyższej. Dane w formie raportu pobierane są przez klienta ze strony firmy Ontrack. Ze względu na bezpieczeństwo informacji, przeglądanie raportu utworzonego przez VeriFile może odbywać się bez podłączenia do Internetu.

W Polsce rozwiązanie dostępne jest dla klientów laboratorium odzyskiwania danych zlokalizowanego w Katowicach. Z identycznego rozwiązania korzysta  17 laboratoriów Ontrack zlokalizowanych na całym świecie. Z narzędzia może skorzystać ponad 50 000 osób i firm rocznie – tyle przypadków utraty danych globalnie firma zanotowała tylko w 2005 roku.

www.ontrack.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry