ZrozumFinanse.pl – nowa inicjatywa Citi Handlowy

Z inicjatywy banku Citi Handlowy powstał Portal Edukacyjny www.ZrozumFinanse.pl. Realizację technologiczną portalu Citi Handlowy powierzył agencji Infinity Group.
Portal ZrozumFinanse.pl jest projektem realizowanym w ramach społecznej odpowiedzialności Citi Handlowy w zakresie edukacji ekonomicznej i zaangażowania w rozwój lokalnych społeczności oraz stanowi odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu zarządzania finansami osobistymi.

Wszystko o finansach osobistych
Rozsądne zarządzanie domowymi finansami jest podstawą wzrostu naszych oszczędności i podwyższania naszej stopy życiowej. Aby efektywnie gospodarować pieniędzmi potrzebna jest znajomość zasad funkcjonowania świata finansów. Niestety, chcąc pogłębić swoją wiedzę na ten temat, często stajemy wobec bariery niezrozumiałej terminologii i trudności uzyskania wiarygodnej, praktycznej porady.

Portal Edukacyjny Citi Handlowy jest odpowiedzią na tę potrzebę. Jest on skierowany głównie do ludzi młodych – studentów, young professional, ale również do każdego, kto chce w przystępny sposób dowiedzieć się więcej na temat zarządzania własnymi finansami.

Portal  ZrozumFinanse.pl reprezentuje niekonwencjonalne, przyjazne podejście do tematyki finansów, również w warstwie wizualnej. Z myślą o różnych grupach odbiorców w Portalu dostępne są trzy podstawowe profile użytkowników tj. singiel (samotna kobieta lub samotny mężczyzna), para (ludzie posiadający wspólny budżet domowy), rodzina (posiadają pewne doświadczenie życiowe, dzieci). Dodatkowo treść podzielona jest na uzupełniające się grupy tematyczne. W efekcie nawigacja serwisu pozwala na łatwe docieranie do najbardziej interesujących użytkownika, profilowanych informacji.

W realizacji menu głównego zastosowano technologię 3D połączoną z animacją flash, uzyskując efekt głębi i dynamiki. Animowane elementy, obok efektownego wyglądu, pozwalają na intuicyjne odnalezienie pożądanych treści.

Multimedialny świat finansów
Oprócz tekstów, najważniejsze zagadnienia ze świata finansów, prezentowane są również jako krótkie filmy oraz prezentacje multimedialne. Ich bohater – Pan Oszczędny – staje wobec różnych życiowych sytuacji związanych z zarządzaniem jego osobistymi finansami. W ten sposób, na konkretnych przykładach, prezentowane są mechanizmy mądrego zarządzania budżetem domowym. Prezentacje przedstawiające postać Pana Oszczędnego przygotowane zostały w warstwie graficznej przez rysowników z zespołu Infinity Group. Pozostałe prezentacje pochodzą z akcji Światowy Dzień Oszczędzania.

Wirtualne finanse
Najnowszym elementem Portalu jest strategiczna gra edukacyjna „Finanse bez tajemnic”, w której Infinity Group na podstawie założeń otrzymanych z Citi Handlowy zrealizowała całą warstwę graficzną, a także technologiczną.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry