Zynga przejmuje na rynku mobilnym

Opublikowano: 19 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Zynga potwierdziła, że w ostatnich miesiącach przejęła cztery firmy zajmujące się tworzeniem gier dla urządzeń mobilnych. Chce w ten sposób uniezależnić się od Facebooka?

Zynga przejmuje na rynku mobilnym 1Starszy wiceprezes Zynga, David Ko, powiedział, że w ostatnim czasie przejęte zostały cztery firmy specjalizujące się w tworzeniu gier dla smartfonów i tabletów. Jest wśród nich Gamedoctors, niemiecki deweloper, który odpowiada za grę ZombieSmash. Zynga kupiła również Page44 Studios, amerykańską firmę, która przygotowała iOS-ową wersję popularnej gry „World of Goo”, spółkę HipLogic oraz Astro Ape Studios. Nie zdradzono kwot przejęcia.

Zynga odnosi ogromne sukcesy tworząc największe hity przede wszystkim dla użytkowników Facebooka. Firma chce jednak poszerzać pole działalności i uniezależnić się od serwisu społecznościowego – stąd przejęcia producentów gier dla urządzeń mobilnych. Przypomnijmy, że w połowie grudnia ubiegłego roku Zynga zadebiutowała na amerykańskiej giełdzie. W produkcje firmy gra ok. 223 mln osób miesięcznie.

Dawid ZarazińskiZynga przejmuje na rynku mobilnym

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.