Zynga zagra w prawdziwe pieniądze

Opublikowano: 25 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Zynga ogłosiła, że wprowadzi gry z „prawdziwymi pieniędzmi”: firma podpisała umowę z bwin.party. Czy hazard poprawi kondycję firmy?

Zynga zagra w prawdziwe pieniądze 1Przypomnijmy, że wczoraj pisaliśmy o zwolnieniach w firmie Zynga i zaprzestaniu rozwijania kilkunastu gier. Właśnie poznaliśmy wyniki finansowe producenta gier społecznościowych i plany wejścia na rynek rozrywki z prawdziwymi pieniędzmi w tle.

W trzecim kwartale tego roku Zynga miała 317 mln dolarów dochodu – 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma nie zanotowała jednak zysku – straciła 52,7 mln dolarów. W trzecim kwartale 2011 r. firma miała 306 mln dolarów dochodu i 12,5 mln zysku.

Zynga ogłosiła także podpisanie umowy z bwin.part, zajmującą się hazardem firmą. Dzięki temu oferować będzie rozgrywki w pokera online i inne gry znane z kasyn. Na początku w Wielkiej Brytanii, gdzie jest to możliwe (w Stanach Zjednoczonych takiego hazardu zabrania prawo). Start usługi zapowiedziano na pierwszą połowę przyszłego roku. Finansowe warunki porozumienia nie zostały ujawnione.

Jak na takie plany zareagują inwestorzy? Od dłuższego już czasu akcje Zyngi traciły rekordowo na wartości (75 proc. od czasów giełdowego debiutu). Na wyżej opisane ogłoszenia giełda zareagowała pozytywnie: akcje podrożały o 30 centów, do poziomu 2,42 dol.

Dawid ZarazińskiZynga zagra w prawdziwe pieniądze

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.