Zyskowne Wakacje.pl

Miniony rok był piątym rokiem istnienia portalu Wakacje.pl najstarszej firmy turystycznej w polskim internecie. W 2003 wartość sprzedanych roku usług turystycznych wyniosła 6 457 tys. złotych. W stosunku do roku 2002 stanowi to wzrost o ponad 85%. Zysk netto wzrósł o 160 % osiągając 250 tys. zł.

Wakacje.pl pozyskały 20 nowych domen popularnych turystycznie krajów, co znacznie ułatwiło internautom dostęp do poszukiwanych produktów. Wymagało to od firmy dużych nakładów, ponieważ domeny te zostały odkupione od wcześniejszych użytkowników.

W minionym roku Wakacje.pl rozwinęły współpracę partnerską z kolejnymi portalami internetowymi. Systemem partnerskim objęto takie serwisy, jak: Narty.pl, Bankier.pl oraz Trader.pl.

W marcu 2003 roku rozpoczęły sprzedaż biletów lotniczych. W elektronicznym systemie rezerwacji można zarezerwować lot, wybrać liczbę pasażerów, linię lotniczą oraz rodzaj taryfy. Z przedsięwzięć nie komercyjnych, nie generujących zysku, jedynie zwiększających zadowolenia internautów można wymienić utworzenie Forum Turystycznego oraz działu targi i czasopisma.

Portal zatrudnia 15 osób etatowo i 5 osób na stałe współpracujących. Firma posiada własne, solidne zaplecze finansowe i techniczne, od 4 lat przynosi stale rosnące zyski. Z przeprowadzonego badania NetTrack na koniec czerwca 2003 roku przez SMG/KRC Poland Media wynika, że wakacje.pl znalazły się w pierwszej 20 jako jedyny polski portal turystyczny.

Generalnie planujemy pędzić do przodu, robić lepiej, szybciej i bardziej przyjaźnie dla klienta –  nie tracimy czasu na  szukanie inwestora – przyjdzie sam i oceni nas po tym jak pracujemy – powiedział Mariusz Panek Dyrektor Finansowy Wakacje.pl. Firma działa tak, że każda podjęta inwestycja przynosi szybko wzrost nakładów i przyczynia się do wzbogacenia kapitałowego i technicznego firmy. Nic na kredyt, wszystko co jest podnosi wartość portalu. Zarząd firmy jest zainteresowany wyłącznie inwestorem mającym doświadczenie w branży turystycznej i internetowej. A takiego podmiotu, jak dotąd w Polsce nie ma. Od pewnego czasu portalowi bardzo uważnie przyglądają się amerykanie.

http://www.wakacje.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top