1 000 000 domen w Polsce

Liczba zarejestrowanych w Polsce domen przekroczyła 1 milion. Najpopularniejszą domeną ciągle pozostaje polska domena .pl, kolejne miejsca zajmują odpowiednio: domena globalna .com oraz domena europejska .eu.
Na dzień 26 września ogólna liczba zarejestrowanych domen w Polsce wyniosła 100,5 tys. Domen polskich zarejestrowanych było ponad 719 tysięcy, domen globalnych ponad 194 tysiące, a domen europejskich 91 tysięcy.

Rejestratorzy coraz częściej decydują się na wprowadzanie bardzo atrakcyjnych cenowo ofert i promocji. Na uwagę zasługuje fakt, że udział NASK w rynku domen polskich spadł już do niespełna 7,2% i ciągle maleje na rzecz jego partnerów. „Wzrost sprzedaży zawdzięczamy głównie małym i średnim przedsiębiorcom, którzy coraz częściej zaczynają dostrzegać siłę reklamy w Internecie. Wzrasta również liczba klientów indywidualnych, co wskazywałoby na to, że posiadanie własnej domeny stało się swoistym trendem, nie tylko w środowiskach biznesowych – komentuje Tomasz Żyła, Dyrektor ds. Zarządzania w firmie NetArt.

Oprócz domen polskich, znaczący wzrost sprzedaży w Polsce odnotowała na swym koncie również domena europejska, której rejestracja rozpoczęła się niespełna 2 lata temu. W tej chwili, w Polsce jest zarejestrowanych 91 tys. domen europejskich, co daje nam 7 miejsce w Europie. „Stały, wysoki wzrost sprzedaży domen w Polsce zapewne będzie się utrzymywał. Jednak prawdziwy boom na rynku domen jeszcze przed nami – dodaje Tomasz Żyła, Dyrektor ds. Zarządzania NetArt.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry