1,6 mld zł w mBanku

mBank – pierwszy wirtualny bank w Polsce, detaliczne ramię BRE Banku SA osiągnął 25% udział w przyroście depozytów gospodarstw domowych w polskim sektorze bankowym od początku br.

Od początku stycznia do końca lipca br. przyrost depozytów w mBanku na rachunkach osób fizycznych wyniósł 525,4 mln zł, co stanowi ponad 25% przyrostu depozytów gospodarstw domowych w całym sektorze bankowym w Polsce*. Oznacza to, iż od początku br., co czwarta „nowa” złotówka deponowana przez osoby fizyczne w bankach w Polsce została powierzona mBankowi.

Obecnie Klienci mBanku zgromadzili blisko 1,6 mld zł depozytów.

„Od początku istnienia mBanku notowaliśmy wyraźny wzrost depozytów, jednakże nie przewidywaliśmy, że może on – po niespełna dwóch latach działalności – osiągnąć pułap 25% przyrostu wszystkich depozytów przysłowiowych Kowalskich. Zachowanie naszych Klientów – powierzających nam swoje oszczędności, potwierdza zasadność przedsięwzięcia, jakim jest mBank. Rynek zweryfikował potrzebę „banku innego niż wszystkie”. Nowatorstwo i atrakcyjność oferty, jaką kierujemy do Klientów, przynosi wymierne korzyści obu stronom. Klienci otrzymują oprocentowanie niespotykane gdzie indziej, my otrzymujemy zaufanie i depozyty. Wierzę, że dzięki takim danym popularność i zaufanie do modelu biznesowego mBanku wzrośnie o kolejne punkty procentowe.” – zaznacza Sławomir Lachowski, Wiceprezes BRE Banku SA, odpowiedzialny za bankowość detaliczną, twórca mBanku

http://www.mbank.com.pl

* dane pochodzą z miesięcznych raportów „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji” NBP

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry