10 lat Domeny.pl

Opublikowano: 4 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

W tym roku mija 10 rocznica powstania serwisu Domeny.pl. Z okazji urodzin, firma przygotowała kilka akcji promocyjnych.
– 10 lat temu rejestracja domen była wielkim wyzwaniem. Mało kto wiedział co to jest, że już nie wspomnę o astronomicznych cenach – 400-500 zł. Serwery wirtualne miały wtedy 10 MB pojemności – wspomina Arkadiusz Szczurowski, Prezes Zarządu Domeny.pl. – Dzisiaj rejestrowanie domen to proces niemal błyskawiczny, wtedy trwał nawet tydzień – dodaje.

W 2005 r. serwis Domeny.pl został pierwszym w Polsce akredytowanym rejestratorem domen Unii Europejskiej (.EU). Jest także członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Oprócz obsługi domen i serwerów, firma oferuje dziś kilka dodatkowych usług związanych m.in. z bezpieczeństwem w Internecie (Certyfikaty SSL), monitoringiem serwerów, e-reklamą (mailing) oraz e-prawem (odzyskiwanie domen).

– W 1997 r. było w Polsce może kilkanaście firm stricte hostingowych. Dzisiaj jest ich około 200, ale liczy się na rynku tak naprawdę dwadzieścia – tłumaczy Marcin Majerek, rzecznik prasowy Domeny.pl.

Z okazji 10-tych urodzin, Domeny.pl przygotowała kilka akcji promocyjnych, do których zaprosiła uznane firmy – Action, G Data i Delta Travel. – Oprócz promocji cenowych na domeny i serwery, proponujemy także naszym klientom wycieczkę do słonecznej Hiszpanii – mówi Marcin Majerek.

www.domeny.pl

Hanna Laskowska10 lat Domeny.pl

Podziel się!

O autorze

hania