10 mld pobrań z Android Market

Opublikowano: 7 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Google poinformowała, że liczba pobrań aplikacji ze sklepu Android Market przekroczyła 10 miliardów. Z tej okazji przygotowano również ciekawą promocję.

Z Android Market dokonano 10 mld pobrań. To ważne osiągnięcie, ale równie istotna jest dynamika wzrostu pobrań. Przekroczenie pierwszego miliarda zajęło 20 miesięcy, drugiego – już tylko pięć miesięcy. Obecnie ilość miesięcznych pobrań z Android Market jest większa niż miliard (patrz: infografika).

10 mld pobrań z Android Market 1

Co ciekawe, to ta sama liczba, którą chwaliła się firma Apple podczas październikowej konferencji, na której przedstawiono iPhone’a 4s. Android ma jednak jeszcze sporo do nadrobenia: w październiku liczba pobrań aplikacji z App Store była większa niż 18 mld.

Aby uświetnić przekroczenie okrągłej liczby pobrań, firma Google porozumiała się z kilkoma wydawcami aplikacji. W promocji, za 10 centów, będzie można kupić m.in. Asphalt 6 HD, Color & Draw for Kids, Endomondo Sports Tracker Pro, Fieldrunners HD, Great Little War Game, Minecraft, Paper Camera, Sketchbook Mobile, Soundhound Infinity czy Swiftkey X.

Dawid Zaraziński10 mld pobrań z Android Market

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.