100 kwestionariuszy, czyli 100 gości w WP

Redakcja serwisu Wiadomości co tydzień zadaje pytania niebanalnym ludziom ze świata kultury, mediów i polityki. Kwestionariusz WP wypełniło już stu znakomitych gości. Ten jubileuszowy – setny – należy do Krystyny Czubówny, dziennikarki, prezenterki i lektorki.

Na pytania WP odpowiadali – nostalgicznie, rozważnie, odważnie i zabawnie – m.in.: Artur Barciś, który wyznał, że gdyby nie był sobą, to chciałby być… własnym kotem, Joanna Brodzik, która, gdyby miała taką możliwość, zostałaby Leonardem da Vinci i Allan Starski, wybitny scenograf, któremu marzy się komponowanie muzyki popularnej.

Goście WP w swoich wyznaniach wykazywali się otwartością i potrafili zaprezentować nie tylko krytyczny stosunek do otaczającej rzeczywistości, ale i do siebie. Zbigniew Hołdys stwierdził, że jesteśmy (my, ludzie) nieprzyjemnymi ssakami. Krystyna Janda nie wierzy, jak się okazało, w dobry gust publiczności, a Wojciech Cejrowski – podróżnik, fotograf, pisarz i publicysta – w szczerość Japończyka. Maryla Rodowicz odważnie przyznała WP, że chciałaby mieć dziewięć żyć, jest naiwna i łatwowierna i na ogół wierzy we wszystko.

Najważniejszym wynalazkiem ludzkości według Janusza Głowackiego, dramaturga, prozaika i felietonisty jest klonowanie. Zdaniem aktora Pawła Małaszyńskiego przełomowym odkryciem jest miłość, a pisarka Katarzyna Grochola stale waha się czy jest nim koło, czy może mężczyzna.

Znani i lubiani o życiowym motcie, żywiołach i najważniejszych książkach
w Kwestionariuszu Wirtualnej Polski:
http://wiadomosci.wp.pl/kategoria_4.html?kat=29674

Krystyna Czubówna dla WP:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,29674,wid,8661321,wiadomosc.html

O jubileuszowym kwestionariuszu:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,29674,wid,8686623,wiadomosc.html

www.wiadomosci.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry