100 tys. dolarów za nową wersję Ponga

Firma Atari będąca producentem klasycznej gry Pong, ogłosiła konkurs na nową wersję aplikacji. Do wygrania jest aż 100 tys. dolarów w gotówce.100 tys. dolarów za nową wersję Ponga 1

Konkurs na nową wersję gry Pong ogłoszony przez firmę Atari to propozycja dla tych programistów i twórców gier, którzy są w stanie stworzyć interesującą aplikację dostępną dla iPhone`ów, iPadów, i iPodów Touch.

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie głównej nagrody, należy wysłać swój pomysł w formie dokumentu projektowego z odtwarzaniem do 15 kwietnia bieżącego roku. Grupa ścisłych finalistów wybrana przez komisję konkursową firmy Atari zostanie poproszona o stworzenie krótkiego demo gry oraz filmu promocyjnego w okresie od 24 kwietnia do 29 maja. Dziesięciu finalistów będzie z kolei zobowiązanych do zaprojektowania i wykonania pełnej wersji swoich gier. Będą oni musieli przedłożyć gotowe aplikacje komisji konkursowej do wglądu w okresie od 19 czerwca do 6 lipca.

Pula konkursowa wynosi 100 tys. dolarów i zostanie ona podzielona na wśród finalistów konkursu. Zwycięzca konkursu uzyska nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów, zaś na drugie i trzecie miejsce przeznaczono nagrody 37,5 oraz 15 tys. dolarów. Część dochodów finalistów konkursu pokryje umowa wydawnicza. Siedem pozostałych osób, które przejdą do ścisłego finału konkursu, otrzyma nagrody pieniężne po 5 tys. dolarów każdy.

Firma Atari w wymaganiach konkursowych określa, że poszukuje gry zabawnej, dostarczającej rozrywkę, oryginalnej i mającej potencjał sprzedażowy na rynku nowoczesnych aplikacji mobilnych.

W skład komisji konkursowej wchodzi m.in. Nolan Bushnell, założyciel Atari i pomysłodawca gry Pong. Możliwość zgłoszenia do konkursu mają wyłącznie deweloperzy z USA.

Gra wideo Pong pojawiła się już 40 lat temu i początkowo miała mało skomplikowaną konstrukcję. Grafika dawnych gier była prosta, ale na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci zdecydowanie ją urozmaicono. Firma Atari od lat produkuje nowe wersje gier wideo na urządzenia mobilne. Gra Pong jest jedną z najpopularniejszych rozrywkowych aplikacji.

Spójrzmy, jak gra wygląda w swej klasycznej wersji:

http://www.youtube.com/watch?v=LPkUvfL8T1I

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top