100 tysięcy domen w home.pl

home.pl, dostawca usług internetowych, przekroczył liczbę 100 tysięcy obsługiwanych polskich domen internetowych oraz uruchomił nową usługę dla zaparkowanych adresów internetowych.
Liczba domen internetowych z końcówką .PL obsługiwanych przez home.pl przekroczyła 100 tysięcy. W okresie od stycznia do czerwca 2006 r. home.pl zarejestrowała dla swoich Klientów ponad 33 tys. domen internetowych z końcówką .PL, trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma obsługuje obecnie blisko 21 proc. wszystkich adresów tego typu w Polsce i jest największym rejestratorem na rynku. home.pl obsługuje obecnie o około 30 proc. domen internetowych więcej od Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), która zarządza domeną krajową .PL.

– Zainteresowanie rejestracją domen internetowych stale rośnie. Szczególnie aktywne są na tym polu małe firmy, które coraz częściej wykorzystują Internet do poszukiwania nowych kontaktów biznesowych – mówi Piotr Kapcio, dyrektor marketingu home.pl.

home.pl jest największym partnerem NASK w zakresie rejestracji domen internetowych. W pierwszym półroczu 2006 firma pozyskiwała średnio obsługę 5,5 tys. nowych domen internetowych miesięcznie z końcówką .PL. Oznacza to, że co druga domena w Polsce jest rejestrowana za pośrednictwem home.pl W drugim półroczu firma prognozuje wyższą dynamikę rejestracji nowych domen internetowych. Na koniec bieżącego roku home.pl planuje obsługiwać 150 tys. domen internetowych z końcówką .PL.

– Dzięki naszym partnerom polski rynek domen internetowych rozwija się coraz szybciej. Aktywnie zabiegają o klientów i oferują wysokiej jakości pomoc techniczną. Przekroczenie liczby 100 tys. obsługiwanych domen przez home.pl pokazuje wielki potencjał jaki tkwi w rynku – mówi Andrzej Bartosiewicz, kierownik działu domen NASK.

home.pl rozszerzyła również ofertę usług o możliwość parkowania domen internetowych z opcją bezpłatnego wykonania i utrzymania stron WWW o dowolnej treści. Użytkownicy usług home.pl przy użyciu kreatora stron WWW mogą samodzielnie zaprojektować i umieścić stronę WWW pod określonym adresem.

www.home.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry