120 mln zł za Pizzaportal.pl

Pizzaportal.pl jest serwisem służącym do zamawiania włoskiego przysmaku za pośrednictwem sieci internetowej. Jak informuje Gazeta Wyborcza, wkrótce zmieni się jego właściciel i zostanie on sprzedany za kwotę 120 mln zł niemieckiej firmie Delivery Hero.

120 mln zł za Pizzaportal.pl 1

Serwis obsługuje w chwili obecnej w Polsce 1,2 tys. pizzerii, barów sushi i innego rodzaju restauracji. Według wstępnych szacunków, Pizzaportal.pl jeszcze w 2012 roku pozyska łącznie 2 tys. obsługiwanych lokali gastronomicznych. Już niebawem ruszy kampania promocyjna Pizzaportal.pl w największych stacjach telewizyjnych. Właścicielem Pizzaportal.pl jest OnlinePizza Norden Group. Firma rozpoczęła działalność 5 lat temu w Szwecji, działa w Finlandii, Polsce i Austrii.

Pizzaportla.pl miał być największym tego typu przedsięwzięciem w Europie – powiedział Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający serwisem. Wsparciem dla osiągnięcia tego celu będzie kupienie za kwotę 120 mln zł Pizzaportal.pl przez międzynarodową sieć zamawiania jedzenia przez internet – Delivery Hero. Firma ta ma ambicję ekspansji światowej i zyskania pozycji lidera w swojej branży.

Delivery Hero ma swoją siedzibę w Berlinie i obsługuje dziś 19 tys. lokali gastronomicznych zlokalizowanych na całym świecie. Jej działanie finansuje pięć funduszy inwestycyjnych, które wierzą w to, że zamawianie jedzenia przez internet już niebawem wyprze zamawianie posiłków telefonicznie. Rozwój działalności Delivery Hero polega przede wszystkim na przejmowaniu istniejących tego typu biznesów.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry