120 mln zł za Pizzaportal.pl

Opublikowano: 11 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Pizzaportal.pl jest serwisem służącym do zamawiania włoskiego przysmaku za pośrednictwem sieci internetowej. Jak informuje Gazeta Wyborcza, wkrótce zmieni się jego właściciel i zostanie on sprzedany za kwotę 120 mln zł niemieckiej firmie Delivery Hero.

120 mln zł za Pizzaportal.pl 1

Serwis obsługuje w chwili obecnej w Polsce 1,2 tys. pizzerii, barów sushi i innego rodzaju restauracji. Według wstępnych szacunków, Pizzaportal.pl jeszcze w 2012 roku pozyska łącznie 2 tys. obsługiwanych lokali gastronomicznych. Już niebawem ruszy kampania promocyjna Pizzaportal.pl w największych stacjach telewizyjnych. Właścicielem Pizzaportal.pl jest OnlinePizza Norden Group. Firma rozpoczęła działalność 5 lat temu w Szwecji, działa w Finlandii, Polsce i Austrii.

Pizzaportla.pl miał być największym tego typu przedsięwzięciem w Europie – powiedział Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający serwisem. Wsparciem dla osiągnięcia tego celu będzie kupienie za kwotę 120 mln zł Pizzaportal.pl przez międzynarodową sieć zamawiania jedzenia przez internet – Delivery Hero. Firma ta ma ambicję ekspansji światowej i zyskania pozycji lidera w swojej branży.

Delivery Hero ma swoją siedzibę w Berlinie i obsługuje dziś 19 tys. lokali gastronomicznych zlokalizowanych na całym świecie. Jej działanie finansuje pięć funduszy inwestycyjnych, które wierzą w to, że zamawianie jedzenia przez internet już niebawem wyprze zamawianie posiłków telefonicznie. Rozwój działalności Delivery Hero polega przede wszystkim na przejmowaniu istniejących tego typu biznesów.

Marta Michałek-Machniewska120 mln zł za Pizzaportal.pl

Podziel się!

O autorze

marta