1,5 mln dolarów ze sprzedaży e-booków o Harrym Potterze

Oficjalny sklep Pottermore sprzedający od niedawna e-booki z  przygodami Harry’ego Pottera, autorstwa J.K. Rowling, może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży. Dochody osiągnięte w trzech pierwszych dniach udostępniania legalnych, cyfrowych wersji popularnych książek, szacowane są przy tym na kwotę 1,5 mln dolarów.

1,5 mln dolarów ze sprzedaży e-booków o Harrym Potterze 1

Cyfrowe wersje książek „Harry Potter” J.K. Rowling są zaliczane do jednych z najczęściej pobieranych publikacji w wersji pirackiej. Legalnie można je jednak nabyć w e-księgarni Pottermore, o czym informowaliśmy w ostatnim tygodniu. Jak zakomunikował dyrektor sklepu, Charlie Radmayne, ich sprzedaż przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu pierwszych trzech dni udostępniania e-booków o Harrym Potterze sklep Pottermore zarobił na nich ponad 1,5 mln dolarów. Przyjmując średnią cenę e-książki w wysokości 9,13 dolarów, Pottermore sprzedał w ciągu 3 dni aż 164 tys. egzemplarzy.

Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że już od dawna papierowe książki o Harrym Potterze są dostępne w sklepach, a w postaci e-booków – w nielegalnej dystrybucji cyfrowej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry