15 mln sprzedanych kopii Windows XP

Na targach International Consumer Electronic Show 2002 (CES), Główny Architekt Oprogramowania firmy Microsoft, Bill Gates, ogłosił, iż zaledwie dwa miesiące po światowej premierze sprzedano 15 mln kopii systemu operacyjnego MicrosoftŽ WindowsŽ XP. Tak olbrzymi popyt na Windows XP wynika z zalet najnowszego systemu operacyjnego Windows jako platformy obsługującej zarówno najnowsze rozwiązania w dziedzinie mediów cyfrowych jak i nowych technologii.

Od daty wprowadzenia Windows XP na rynek, 25 października, firma Microsoft sprzedała 15 mln kopii systemu producentom komputerów do instalowania na nowych komputerach, w ramach aktualizacji i jako samodzielne produkty sprzedawane w sklepach na całym świecie. Sprzedaż systemu Windows XP producentom komputerów jest o 300% większa niż systemu Windows 98 i o 200% wyższa niż sprzedaż systemu Windows Me w takim samym czasie. Windows XP nie tylko cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów; system pobudza też sprzedaż nowych komputerów osobistych oraz nowych urządzeń, takich jak aparaty cyfrowe oraz nowe oprogramowanie.

“Dziś, zaledwie dwa i pół miesiąca po wprowadzeniu Windows XP na rynek, ponad 15 mln osób korzysta z nowych możliwości systemu, stabilności oraz zabezpieczeń oferowanych przez Windows XP” – mówi Bill Gates. “Jest to najlepiej sprzedający się system Windows w historii firmy, a także system dający naszym partnerom wspaniałe możliwości. Widać już znaczny wzrost sprzedaży aparatów cyfrowych, drukarek i innych urządzeń zewnętrznych do komputerów, a także i oprogramowania pozwalającego korzystać z komputera w zupełnie nowy sposób”.

Nadzwyczajny popyt na Windows XP na rynku.
“W okresie przedświątecznym odnotowaliśmy duży wzrost sprzedaży aparatów cyfrowych Fujifilm FinePix, a szczególnie modelu FinePix 2600 Zoom, który był jednym z najlepiej sprzedających się aparatów” – mówi Paul D’Andrea, wiceprezes ds. marketingu, Consumer Imaging Markets, Fuji Photo Film U.S.A. Inc. “Uważamy, że zwiększona sprzedaż aparatów cyfrowych wynika z wprowadzenia na rynek narzędzi takich jak Microsoft Windows XP, które znacznie ułatwiają obróbkę zdjęć cyfrowych”.

“Popyt ze strony klientów wskazuje, iż dzięki systemowi Windows XP praca z komputerem jest ciekawsza i bardziej produktywna” – mówi Michael Scharff, wiceprezes ds. sprzedaży komputerów w sieci Best Buy. “Jako firma sprzedająca najwięcej kopii systemu Windows XP w wersji detalicznej i zainstalowanej na nowych komputerach, Best Buy pragnie przekonać jeszcze większą liczbę klientów do tego, jak Windows XP może uprościć pracę z komputerami”.

Uznanie dla systemu Windows XP w branży komputerowej
Firma Microsoft otrzymała wspaniałe recenzje dla systemu Windows XP. Od momentu wprowadzenia na rynek, Windows XP otrzymał wiele prestiżowych nagród w dziedzinie technologii. Windows XP otrzymał nagrodę Technical Excellence Award magazynu PC Magazine w dziedzinie oprogramowania dla komputerów desktop oraz tytuł jednego
z najlepszych produktów roku 2001. Business Week uznał Windows XP za jeden z najlepszych produktów roku 2001, magazyn Fortune uznał nowy system operacyjny za jeden z ulubionych produktów roku, a magazyn Popular Science określił Windows XP mianem najlepszego nowego produktu roku 2001.

Windows XP w Polsce
Również w Polsce, system Windows XP cieszy się ogromną popularnością. Już od pierwszych dni sprzedaży polskiej wersji systemu, można zauważyć rosnący popyt na ten produkt. W przeciągu pierwszego miesiąca dostępności w detalicznym kanale sprzedaży, użytkownicy kupili więcej licencji Microsoft Windows XP niż Microsoft Windows Millennium Edition od początku wprowadzenia tego produktu na polski rynek, co miało miejsce we wrześniu 2000r. Świadczy to o doskonałym przyjęciu systemu przez użytkowników, którzy potrzebowali produktu wykorzystującego w pełni możliwości najnowszych komputerów i oferującego wysoki komfort pracy.

Przypomnijmy, że polska wersja Microsoft Windows XP miała oficjalną premierę w dniu 27 listopada 2001r., a dostępna jest w detalicznym kanale sprzedaży od początku grudnia. Wersja do sprzedaży z nowymi komputerami, tzw. OEM, pojawiła się na rynku w połowie grudnia.

http://www.microsoft.com/poland/windowsxp
http://www.microsoft.com/poland
http://www.microsoft.com/windowsxp

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry