150 000 Internautów rozwiązało test IQ

Onet.pl, portal organizujący internetową edycję Narodowego Testu Inteligencji emitowanego wczoraj na antenie telewizji TVN, zgromadził przed ekranami monitorów komputerowych rekordową liczbę Internautów. Pytania Testu pobrało ponad 340 000 użytkowników Onet.pl, natomiast rozwiązania testu nadesłało ponad 150 000 Internautów.
Średnia wysokość badanego ilorazu inteligencji wyniosła w Polsce 100,2.

Do udziału w badaniu inteligencji on-line Internauci przygotowywali się już od prawie miesiąca na stronach specjalnego serwisu w Onet.pl. Można było w nim znaleźć szczegółowe instrukcje, jak poddać się próbnemu badaniu, a w czasie Narodowego Testu Inteligencji we wczorajszą niedzielę wypełnić kwestionariusz testu i sprawdzić wysokość swojego IQ

W porównaniu do podobnych przedsięwzięć realizowanych w innych krajach (w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach czy Australii) polski test cieszył się rekordowym zainteresowaniem.

Z krajów biorących udział w osiemnastu dotychczasowych edycjach międzynarodowych w liczbie testujących swoje IQ Internautów przegoniła Polskę tylko Wielka Brytania.

Polska średnia narodowa ilorazu inteligencji wynosi 100,2, średnia mężczyzn 101,6, średnia kobiet 98,1. Najbardziej aktywni w czasie testu w Sieci byli Internauci z grupy wiekowej od 20 do 34 roku życia, niebieskoocy szatyni, o wzroście 170-174 centymetrów, z Katowic, Warszawy, Gdańska i Poznania. Z osób znanych publicznie, rozwiązujących test w studio TVN, największym IQ wykazali się redaktor naczelny Playboya Marcin Meller i zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Piotr Pacewicz z wynikiem ilorazu równym 135.

http://www.iq.onet.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top