20% wzrostu przychodów Microsoft

Opublikowano: 29 lipca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Ponad 20 proc. wzrostu przychodów wypracował polski odział Microsoft w roku finansowym 2004, zakończonym 30 czerwca br. Sprzedaż licencji i usług w Polsce przekroczyła 186 milionów dolarów.

Microsoft w Polsce osiągnął wyższe przychody za rok finansowy 2004 we wszystkich grupach produktowych. Największy sukces firma odnotowała w sprzedaży licencji serwerowych Microsoft SQL Serwer, gdzie wzrost wyniósł 63%, co świadczy o zaufaniu klientów do rozwiązań baz danych oraz o mocnej pozycji firmy w tym sektorze. W obszarze całej grupy serwerowej Microsoft zanotował 36% wyższy wynik w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Bardzo dobry rezultat firma osiągnęła w sprzedaży systemów Microsoft Business Solution. Przychody zwiększyły się o 52%. Podobnie w zakresie licencji narzędzi programistycznych wzrost wyniósł 25%.

Duży wpływ na tak dobre wyniki roczne miała również odnotowana wartość sprzedaży systemów operacyjnych – wzrost o 29% i aplikacji biurowych – wzrost o 17 %. Microsoft w minionym roku finansowym prowadził aktywną działalność charytatywną i społeczną. Najbardziej znaczącym projektem, realizowanym przez firmę, był program „Partnerstwo dla Przyszłości”. W ramach projektu rozpoczęto cykl szkoleń dla nauczycieli informatyki ze szkół publicznych z wykorzystania najnowszych technologii informatycznych w podstawach programowania. Akcja będzie kontynuowana i rozszerzana o nowe elementy.

Na świecie, firma Microsoft zakończyła rok finansowy przychodem ponad 36 mld USD, co stanowi 14 proc. więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

http://www.microsoft.com

Sylwester Kozak20% wzrostu przychodów Microsoft

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.