20% wzrostu przychodów Microsoft

Ponad 20 proc. wzrostu przychodów wypracował polski odział Microsoft w roku finansowym 2004, zakończonym 30 czerwca br. Sprzedaż licencji i usług w Polsce przekroczyła 186 milionów dolarów.

Microsoft w Polsce osiągnął wyższe przychody za rok finansowy 2004 we wszystkich grupach produktowych. Największy sukces firma odnotowała w sprzedaży licencji serwerowych Microsoft SQL Serwer, gdzie wzrost wyniósł 63%, co świadczy o zaufaniu klientów do rozwiązań baz danych oraz o mocnej pozycji firmy w tym sektorze. W obszarze całej grupy serwerowej Microsoft zanotował 36% wyższy wynik w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Bardzo dobry rezultat firma osiągnęła w sprzedaży systemów Microsoft Business Solution. Przychody zwiększyły się o 52%. Podobnie w zakresie licencji narzędzi programistycznych wzrost wyniósł 25%.

Duży wpływ na tak dobre wyniki roczne miała również odnotowana wartość sprzedaży systemów operacyjnych – wzrost o 29% i aplikacji biurowych – wzrost o 17 %. Microsoft w minionym roku finansowym prowadził aktywną działalność charytatywną i społeczną. Najbardziej znaczącym projektem, realizowanym przez firmę, był program „Partnerstwo dla Przyszłości”. W ramach projektu rozpoczęto cykl szkoleń dla nauczycieli informatyki ze szkół publicznych z wykorzystania najnowszych technologii informatycznych w podstawach programowania. Akcja będzie kontynuowana i rozszerzana o nowe elementy.

Na świecie, firma Microsoft zakończyła rok finansowy przychodem ponad 36 mld USD, co stanowi 14 proc. więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

http://www.microsoft.com

Wpisy promowane

  • Firma graficzna w Krakowie
    Grafiki w mediach społecznościowych, prezentacje, filmy, ulotki, broszury, plakaty i etykiety – każdy projekt, duży czy mały, zasługuje na uwagę ...
  • Jak świadomie kreować swój wizerunek w biznesie?
    Umiejętność kreowania pozytywnego wizerunku i autoprezentacja to wiedza, która pozwoli Ci osiągnąć cele zawodowe, wzmocnić pozycję oraz zbudować karierę. Jak ...

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry