500 reklamodawców w NetSprint.pl

Opublikowano: 23 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Nieco ponad 2 lata po wprowadzeniu Linku Sponsorowanego wyszukiwarka NetSprint.pl uruchomiła kampanię dla swojego pięćsetnego reklamodawcy. Z tej okazji zespół wyszukiwarki przygotował podsumowanie skuteczności linku sponsorowanego w minionym okresie oraz sporządził małą mapę aktywności e-biznesu w Polsce, analizując pochodzenie geograficzne swoich Klientów.

Link sponsorowany uważany jest przez większość specjalistów od reklamy internetowej za najskuteczniejszą formę promocji w Sieci a jego udział w budżetach reklamowych systematycznie rośnie. Już w chwili obecnej w Stanach Zjednoczonych z każdego dolara wydawanego na reklamę w Internecie 31 centów kierowanych jest do wyszukiwarek. Źródłem sukcesu linku sponsorowanego są przede wszystkim: bardzo wysoka precyzja targetowania, niska cena oraz przychylne nastawienie Internautów (70% z nich deklaruje, że traktuje taki link na równi lub lepiej niż pozostałe wyniki wyszukiwania ).

NetSprint był jedną z pierwszych wyszukiwarek w Polsce, które zaoferowały link sponsorowany. Spośród pozyskanych 500 Reklamodawców ponad 70% podjęło decyzję o przedłużeniu swoich kampanii. Średni CTR z dwóch lat obecności linku sponsorowanego wyniósł 5,6% osiągając skuteczność znacznie większą niż bannery graficzne – wciąż najpopularniejsza forma reklamy w polskim internecie – dla których średnia klikalność wynosi obecnie mniej niż 0,5%.

Klienci płacą nam tylko za efekty kampanii – twierdzi Artur Banach z NetSprint.pl – Niezależnie od wybranej liczby słów kluczowych, koszt kampanii jest oparty wyłącznie o liczbę odsłon linku sponsorowanego Klienta. Przez cały czas trwania kampanii klienci mogą też dodawać nowe słowa kluczowe, usuwać mniej skuteczne czy zmieniać treść linku sponsorowanego. Zapewnia to pełną kontrolę nad przebiegiem kampanii. Bardzo ważna dla dużej grupy naszych klientów jest też bezpłatna pomoc naszych konsultantów na każdym etapie współpracy.

Link sponsorowany wykorzystywany był również jako narzędzie uzupełniające dla kampanii wizerunkowych największych reklamodawców w Polsce. Wśród nich znalazły się m.in. mBank, PTC Era, Lukas Bank, PZU Życie, Volvo czy TFI Union Invetsment. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Nielsen ReelResearch, wbrew powszechnym opiniom linki sponsorowane nie tylko generują bezpośredni wzrost liczby transakcji i przychodów, ale są też najskuteczniejszym narzędziem budowania marki w Sieci.

Według szacunków ekspertów wydatki na reklamę w wyszukiwarkach będą systematycznie rosły. Analitycy U.S. Bancorp Piper Jaffray prognozują ten wzrost na 35% rocznie i uważają, że w 2007 przychody wyszukiwarek internetowych osiągnąć mają 7mld USD . Wraz z dalszym wzrostem wydatków na reklamę w polskim internecie oraz malejącą skutecznością graficznych form reklamy, również w Polsce reklama w wyszukiwarkach powinna się cieszyć coraz większą popularnością.

http://www.netsprint.pl

Sylwester Kozak500 reklamodawców w NetSprint.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.