7 milionów odsłon na WOŚP w jeden dzień

XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to również rekord oglądalności witryny prowadzonej przez Fundację. Według wyników badania gemiusTraffic w niedzielę 8 stycznia 2006 stronę tą odwiedziło 371 693 unikalnych użytkowników, którzy dokonali łącznie 7 361 214 odsłon.

To już drugi Finał, podczas którego natężenie ruchu na witrynie internetowej Fundacji monitoruje firma Gemius SA. Dzięki temu możliwe było porównanie wyników niedzielnej oglądalności serwisu z wynikami ubiegłorocznymi. Chociaż wynik zeszłorocznej oglądalności witryny był imponujący – ponad 6 milionów odsłon dokonanych przez 271 tysięcy unikalnych użytkowników – podczas tegorocznej akcji osiągnięto jeszcze lepsze rezultaty: ponad milion odsłon więcej niż w roku ubiegłym i ponad sto tysięcy liczniejsze grono użytkowników odwiedzających stronę!

Przez cały dzień użytkownicy internetu mogli zaglądać na stronę wosp.org.pl, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje o przebiegu akcji zbierania pieniędzy trwających na terenie całego kraju i poza jego granicami, koncertach i festynach oraz wziąć udział w wielu aukcjach internetowych. Jak pokazują wyniki badania gemiusTraffic, przeciętnie na prześledzenie tego co dzieje się na witrynie każdy odwiedzający ją internauta poświęcił 12 minut i 2 sekundy.

Internauci najchętniej zaglądali do sekcji serwisu poświęconej aukcjom internetowym. Według wyników badania gemiusTraffic, przebieg licytacji śledziło w ciągu dnia 281 774 unikalnych użytkowników. Dużą popularnością cieszyła się także sekcja organizowanego przez fundację ‘przystanku Woodstock’ oraz dział poświęcony informacjom na temat działalności Fundacji.

Jerzy Owsiak, pomysłodawca całej akcji, nie kryjąc zadowolenia podsumowuje to, co w niedzielę 8 stycznia 2006 roku działo się na witrynie internetowej Fundacji: ‘Internet to potężne narzędzie umożliwiające nam docieranie z naszą misją do tysięcy odbiorców, przekazywanie informacji oraz wzajemną komunikację. Gdyby nie nasza witryna internetowa nie było by możliwe przeprowadzenie w tak wielkiej skali naszych aukcji, które również w tym roku przyczyniły się do ratowania ludzkiego życia. Jestem pewien, że w przyszłości internet przyniesie nowe rozwiązania, a my będziemy mogli wykorzystać je w najlepszy z możliwych sposobów’.

http://www.wosp.org.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry