7 operatorów VoIP we FreecoNet

FreecoNet – platforma umożliwiająca darmowe połączenia pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów stacjonarnych od dowolnego operatora (VoIP lub tradycyjnego) – do końca tego tygodnia będzie współdziałała już z 7 polskimi operatorami VoIP, którzy zyskają status operatora predefiniowanego.
W tym momencie we FreecoNet status operatora predefiniowanego ma czterech operatorów VoIP: Actio, Inotel, IPFON i NewFon. Do końca tego tygodnia podobny status zyska także: EasyCall, Słuchawka.pl i Sieć T2.

Operator predefiniowany we FreecoNet to taki operator, za którego pośrednictwem można dzwonić na numery jeszcze nie zarejestrowane we FreecoNet. Do każdej strefy numeracyjnej (a nawet do każdego numeru) można przypisać operatora mającego najniższe na rynku stawki bądź najwyższy standard usług. Warunkiem jest posiadanie przez użytkownika konta u takiego operatora.

„Po tygodniu działania wprowadziliśmy także pewne zmiany w obrębie witryny FreecoNet, tak żeby ułatwić wszystkim zrozumienie czym jest, a czym nie jest FreecoNet. Obejmują one: rozbudowanie systemu pomocy przy rejestracji numeru telefonicznego we FreecoNet i konfiguracji bramki VoIP, a także zmianę treści wyjaśniających, jak działa FreecoNet. Te modyfikacje wynikają z uwag naszych pierwszych użytkowników. FreecoNet to serwis społecznościowy i właśnie tak się planujemy rozwijać – wsłuchując się w uwagi użytkowników i je realizując” – mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

Twórcy FreecoNet podkreślają, że platforma nie jest kolejnym operatorem VoIP. FreecoNet działa jako pośrednik. Każdy kto ma telefon stacjonarny (od operatora VoIP – np. Actio, EasyCall, IPFON itd., lub operatora tradycyjnego –  np. TPSA, Dialog, Tele2 itd.), a także stały dostęp do Internetu (np. Neostrada, Chello, sieć osiedlowa itd.), oraz dowolną bramkę VoIP – może zarejestrować swój numer telefonu na platformie. Potem pomiędzy wszystkimi, którzy tak zrobią (np. ze znajomymi i rodziną), można rozmawiać za darmo w każdym miejscu na świecie. Oznacza to, że np. za darmo mogą rozmawiać ze sobą abonenci TPSA, EasyCall i IPFON – dokładnie z tego samego aparatu telefonicznego i numeru telefonu co wcześniej, wybierając numer telefonu tak, jak zawsze.

Tym użytkownikom, którzy jeszcze nie mają operatora VoIP, FreecoNet w listopadzie br. zaproponuje przystąpienie do TelAreny. Za pośrednictwem jednego z operatorów na TelArenie można się będzie łączyć z numerami telefonicznymi jeszcze nie zarejestrowanymi we FreecoNet. Do każdej strefy numeracyjnej można przypisać operatora mającego najniższe na rynku stawki bądź najwyższy standard usług.

Z FreecoNet można korzystać za darmo przez pierwsze 3 miesiące. Potem – jeśli ktoś zdecyduje się dalej korzystać z FreecoNet – będzie ponosił  opłatę miesięczną wysokości 1,95 zł brutto.

www.freeconet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top