750 domen na miesiąc w home.pl

home.pl, dostawca usług internetowych, w ciągu miesiąca zarejestrował dla swoich Klientów ponad 500 nowych domen internetowych, kolejnych 250 domen zostało przetransferowanych do home.pl jako podmiotu reprezentującego interesy Klientów przed Naukową i Akademicką Siecią Komputerową. Zwiększona aktywność Klientów to efekt trwającej od 17 lipca akcji promocyjnej umożliwiającej rejestrację polskich i globalnych domen internetowych aż o 50% taniej.

Zaproponowanie rejestracji nowych domen z końcówką „.pl” o 50% taniej od cen obowiązujących w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej spotkało się z szerokim zainteresowaniem Klientów, zwłaszcza z segmentu małych i średnich firm. W pierwszych dwóch tygodnia sierpnia liczba rejestracji nowych domen w home.pl przekroczyła 30 dziennie; na podobnym poziomie kształtuje się ilość zgłaszanych przez Klientów wniosków rezerwacji domen, które aktywowane są po wniesieniu przez Klientów stosownych opłat.

Klienci korzystają też chętnie z możliwości transferu domeny od innych rejestratorów do home.pl, umożliwia to im powierzenie reprezentacji własnych interesów przed NASK oraz całkowitą obsługę techniczną i administracyjną ze strony home.pl. Na przełomie lipca i sierpnia dziennie przeprowadzanych było ok. 35 transferów domen dziennie.

„Osiągnięte dobre wyniki w zakresie rejestracji i transferów domen nie są dla nas zaskoczeniem, a wykazana dynamika pozyskiwania Klientów to dopiero początek naszej wzmożonej aktywności w obszarze tych usług. Mimo, iż nasza promocyjna oferta została zaprezentowana w miesiącach letnich to spotkała się ze sporym zainteresowaniem rynku. Szacujemy, że dynamiczny wzrost rejestracji nowych domen nastąpi w trzecim i czwartym kwartale, w których to Klienci tradycyjnie zwiększają wydatki na teleinformatykę. Naszym priorytetowym celem jest osiągnięcie do końca bieżącego roku pozycji pierwszego alternatywnego rejestratora domen w Polsce. Na tym koncentrujemy wszystkie swoje działania” – mówi Krystian Stypuła, dyrektor Biura Obsługi Klienta home.pl

Firma home.pl umocniła również pierwszą pozycję w rankingu TOP100 Internet Providers (www.top100.pl), klasyfikującego dostawców usług hostingowych pod względem ilości obsługiwanych polskich domen internetowych przypisanych do określonych serwerów. Liczba domen ujętych w rankingu dla home.pl wynosi obecnie blisko 11 tys. domen (ok. 6,6% całego rynku), druga firma w rankingu Świat Internet (spółka zależna Netii) obsługuje o ponad 5,5 tys. domen mniej.

http://www.home.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry