750 tysięcy osób obejrzało Igrzyska w sieci

Ponad 5 milionów razy internauci oglądali materiały wideo z Pekinu na stronie pekin.tvp.pl. Stronę podczas Igrzysk odwiedziło prawie 750 tysięcy unikalnych użytkowników. Podobnego przedsięwzięcia na taką skalę nikt dotąd w Polsce nie zrealizował. Żadna internetowa transmisja w sieci nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.

– Internetowe transmisje telewizji publicznej z Igrzysk w Pekinie zarówno pod względem oferty jak i oglądalności były wydarzeniem bez precedensu w polskim internecie – mówi Patrycja Klarecka, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. – Mimo, że spodziewaliśmy się dużego zainteresowania internautów, mogę powiedzieć, że ostateczny wynik przerósł nasze oczekiwania.

Największą popularnością wśród transmisji na żywo w internecie cieszyły się mecze polskiej reprezentacji siatkarzy: ćwierćfinałowy mecz Polska – Włochy oglądano prawie 125 tysięcy razy, mecz Polska – Serbia oglądano prawie 80 tysięcy razy, a mecz Polska – Rosja – prawie 60 tysięcy razy. Wszystkie transmisje na żywo oglądano ponad 4 miliony razy. Wśród materiałów VOD (wideo na żądane) najczęściej oglądano ceremonię otwarcia Igrzysk – prawie 18 tysięcy razy. Internauci chętnie oglądali także piąty set siatkarskiego pojedynku mężczyzn Polska – Rosja – 17 tysięcy razy, oraz rekordowy bieg Usaina Bolta na 100 m – prawie 15 tysięcy razy. W sumie materiały VOD z Pekinu oglądano ponad 1 milion razy.

Widzów, którzy przegapili lub chcą jeszcze raz obejrzeć najważniejsze wydarzenia Igrzysk ucieszy informacja, że materiały wideo z Pekinu można oglądać na stronie pekin.tvp.pl jeszcze przez 30 dni po zakończeniu Igrzysk. Widzowie znajdą tam wszystkie najciekawsze momenty tej imprezy  m.in. ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk, niezwykłe zwycięstwo Phelpsa na 100 metrów motylkiem, występy fenomenalnego Usaina Bolta, „złoty” skok Leszka Blanika, „srebrne” występy Szymona Kołeckiego i Piotra Małachowskiego, finałowy pojedynek Rafaela Nadala z Fernando Gonzalezem, wzruszającą ceremonię wręczenia złotych medali polskiej czwórce podwójnej oraz wiele innych niezapomnianych wydarzeń z Pekinu, którymi sportowy świat będzie żył jeszcze przez wiele miesięcy.

Telewizja Polska w internecie zaoferowała widzom najbogatszą ofertę transmisji z Pekinu. Igrzyska na pekin.tvp.pl można było śledzić w ośmiu równoległych kanałach – aż w pięciu z nich  widzowie oglądali transmisje na żywo dostępne w większości tylko w internecie, w pozostałych trzech mogli zobaczyć to, co było nadawane w TVP1, TVP2 i TVP Sport. Wszystkie transmisje były dostępne z polskim komentarzem. W internecie widzowie mieli także dostęp do nawet kilkudziesięciu nowych materiałów wideo dziennie z najważniejszymi, najciekawszymi wydarzeniami Igrzysk i występami Polaków. Wybrane materiały były dostępne w jakości High Definition.

– Podczas Igrzysk internauci pobrali ze strony pekin.tvp.pl ponad 200 terabajtów danych audiowizualnych – gdyby zapisać je na płytach DVD, potrzebowalibyśmy ich niemal 45 tysięcy, o pojemnosci 4,7 GB każda – mówi dr inż. Maciej Stroiński z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego, które wspólnie z Telewizją Polską realizowało internetowe transmisje z Pekinu. – Podczas najpopularniejszych transmisji wysyłaliśmy sygnał do nawet dwudziestu tysięcy widzów jednocześnie – dodaje – to fenomen w polskim internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top