81% polskich użytkowników komórek korzysta z SMS – ów

Opublikowano: 29 kwietnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Według danych TNS OBOP, 81% użytkowników telefonów komórkowych deklaruje, że wysyła lub odbiera wiadomości tekstowe ze swojego telefonu. SMS-y są domeną najmłodszych użytkowników telefonów komórkowych. Korzysta z nich 89% osób w wieku 15-29 lat. Wraz z wiekiem respondentów zainteresowanie tą usługą stopniowo maleje. W grupie osób powyżej 60 lat co druga deklaruje korzystanie z krótkich wiadomości tekstowych.

Korzystanie z krótkich wiadomości tekstowych rośnie także wraz z wykształceniem. Blisko 90% osób posiadających licencjat lub wyższe wykształcenie wykorzystuje swoje komórki do pisania/odbierania wiadomości tekstowych.

Usługa SMS zdobywa coraz większą popularność w Polsce. System krótkich wiadomości tekstowych jest wykorzystywany przede wszystkim do towarzyskiej komunikacji. Zaczyna być również wykorzystywany w firmach do kontaktów z pracownikami i klientami. SMS-y służą do przypominania o ważnych wydarzeniach, uzyskiwania codziennych informacji gospodarczych.

Sylwester Kozak81% polskich użytkowników komórek korzysta z SMS – ów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.