„Kapsuła Czasu” od Apple

Firma Apple przedstawiła „Kapsułę Czasu” – urządzenie do przechowywania danych, które automatycznie i bezprzewodowo wykonuje kopię zapasową danych z jednego lub wielu komputerów Mac. Jedynym warunkiem jest praca w najnowszym systemie operacyjnym Mac OS X Leopard wyposażonym w oprogramowanie Time Machine™.
Kapsuła Czasu to połączenie bezprzewodowej stacji bazowej Wi-Fi 802.11n i wysokiej klasy serwerowego dysku twardego – w jednej niedużej obudowie. Wystarczy włączyć urządzenie i wykonać prostą konfigurację automatycznego wykonywania kopii zapasowej dla wszystkich komputerów Mac w domu. Kapsuła Czasu dostępna będzie w dwóch modelach w zależności od pojemności: 500 GB i 1 TB.

„Przynosisz Kapsułę Czasu do domu, podłączasz ją, wykonujesz kilka kliknięć na twoich Makach i już – wszystkie Maki w twoim domu automatycznie wykonują kopie zapasowe, codziennie czy co godzinę” – powiedział Steve Jobs, CEO Apple. „Dzięki Kapsule Czasu i oprogramowaniu Time Machine, wszystkie twoje bezcenne zdjęcia, filmy i dokumenty są automatycznie chronione i możesz je niezwykle łatwo odzyskać jeśli z jakiegoś powodu je utracisz.”

„Kapsuła Czasu” od Apple 1

W razie utraty jakiegoś pliku, użytkownik Kapsuły Czasu i współpracującego z nią oprogramowania Time Machine, może łatwo przeszukiwać kopię zapasową i odnaleźć skasowane pliki, aplikacje, zdjęcia i inne cyfrowe media w celu ich natychmiastowego odzyskania. Jeśli tak się zdarzy, że będzie to konieczne, system Leopard może odtworzyć cały system z jego kopii przechowywanej w Kapsule Czasu.

Poza funkcją przechowywania kopii zapasowej, Kapsuła Czasu jest także w pełni funkcjonalną stacją bazową Wi-Fi w najnowszej technologii 802.11n, która zapewnia pięciokrotnie wyższą wydajność i dwukrotnie większy zasięg w stosunku to poprzedniej wersji 802.11g. Technologia  802.11n (Kapsuła Czasu oparta jest na specyfikacji IEEE 802.11n w wersji draft. Jej wydajność będzie zależała od zasięgu, jakości połączenia, warunków środowiskowych, wielkości sieci i innych czynników) jest wbudowana w komputerach iMac i w notebookach MacBook, MacBook Pro i najnowszym MacBook Air.

„Kapsuła Czasu” od Apple 2

Kapsuła Czasu zamknięta jest w płaskiej obudowie z wbudowanym zasilaczem oraz umożliwia bezprzewodowe drukowanie na drukarkach wyposażonych w port USB. Urządzenie pozwala bardzo łatwo utworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową nawet do 50 użytkowników oraz ustanowić ograniczenia np. w dostępie do Internetu dla dzieci.

Konfiguracja Kapsuły Czasu:
– dwuzakresowe anteny 2.4 GHz oraz 5 GHz;
– trzy porty Gigabit LAN;
– jeden port Gigabit Ethernet WAN;
– jeden port USB 2.;
– Funkcje bezpieczeństwa: Wi-Fi Protected Access (WPA/WPA-2), 128-bitowe szyfrowanie WEP; wbudowany firewall NAT obsługujący NAT-PMP.

Kapsuła Czasu będzie dostępna w pierwszym kwartale bieżącego roku w autoryzowanych punktach sprzedaży Apple.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry