A.pl uruchamia Galerię Internetową

Opublikowano: 16 lipca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Firma A.pl – spółka-córka Action S.A. – uruchomiła Galerię Internetową (sklep internetowy) realizujący sprzedaż towarów i usług poprzez witrynę www. Projekt został oparty o produkty Oracle iStore oraz Oracle E-Business Suite a we wdrożeniu wzięła udział firma Infovide-Matrix. Galeria internetowa A.pl jest pierwszym wdrożeniem systemu Oracle iStore w naszym kraju.
Projekt rozpoczął się w maju 2006 roku. Jego pierwsza faza objęła wdrożenie kilku modułów oprogramowania Oracle, m.in. Order Management, Purchasing, Inventory Management, Financials, Human Resources oraz iStore. Umowa zawarta między Infovide-Matrix a Action S.A. zawiera deklarację wykonania kolejnych etapów prac.

„Galeria Internetowa jest pierwszym rozwiązaniem tego typu w Polsce. Dzięki zastosowanym narzędziom Oracle iStore nasz klient otrzymał system charakteryzujący się wysoką wydajnością i skalowalnością. Docelowo sklep może obsługiwać jednocześnie tysiące transakcji zapewniając jej użytkownikom komfort szybkich internetowych zakupów. – mówi Grażyna Limbach, Dyrektor Grupy Kompetencyjnej Oracle Business Applications  z Infovide-Matrix.

Projekt A.pl zawiera pierwsze w Polsce wdrożenie procesu biznesowego Oracle „Back-to-Back Orders”. Służy on do optymalizacji zakupów stosownie do zamówień klientów, a także zapewnia minimalizację zapasów magazynowych. Integracja wielu modułów aplikacji transakcyjnych z systemem iStore umożliwia sprawną i szybką realizację zamówienia klienta.

Użytkownik Galerii może na stronach internetowych oglądać m.in. historię swoich zakupów, wystawione faktury, a także śledzić status realizacji zamówienia.

„Action jest jedną z najbardziej znanych polskich firm informatycznych i jednym z niewielu przedsiębiorstw w branży IT o obrotach powyżej miliarda PLN. Firma, oprócz centrali, posiada oddziały nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Biorąc pod uwagę tak wielką skalę i dynamikę działalności, wybór renomowanego oprogramowania Oracle do obsługi firmy jest jak najbardziej uzasadniony. System informatyczny Oracle E-Business Suite gwarantuje bowiem zaspokojenie wszystkich potrzeb firmy w zakresie obsługi sklepu internetowego tak dzisiaj, jak i w przyszłości” – twierdzi Tomasz Zińko, dyrektor sprzedaży aplikacji w Oracle Polska.

Sylwester KozakA.pl uruchamia Galerię Internetową

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.