Acxiom w rankingu FinTech 100

Opublikowano: 21 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Acxiom Corporation w pierwszej 30-tce topowych dostawców usług
dla sektora finansowego. Firma znalazła się także w pierwszej dziesiątce dostawców rozwiązań dedykowanych branży ubezpieczeniowej.
Korporacja Acxiom znalazła się w pierwszej 30-tce firm w rankingu “FinTech 100”, przygotowanego przez American Banker oraz firmę badawczą Financial Insights. Dodatkowo, wśród firm notowanych w rankingu, Acxiom uplasował się także w czołowej dziesiątce dostawców rozwiązań biznesowych dla rynku ubezpieczeniowego.

Zajęcie przez Acxiom 27 pozycji na liście 100 globalnych firm technologicznych i finansowych oznacza awans firmy o dwa miejsca w górę w stosunku do rankingu z roku 2005. „Acxiom jest doświadczonym partnerem o wieloletnim doświadczeniu, który wspiera największe instytucje finansowe na świecie w osiąganiu i przekraczaniu ich wyników biznesowych poprzez lepsze zrozumienie swoich kllientów i prospektów”, powiedział Jeff Stalnaker, Client Services Organization Leader odpowiedzialny za segment usług finansowych w Acxiom Corporation.  “Jesteśmy zobowiązani do dalszych inwestycji, które zapewnią, że oferowana przez Acxiom technologia będzie generować wartość i sukces dla naszych klientów’.

Wśród firm znajdujących się w rankingu “FinTech 100”, Acxiom zajął także siódme miejsce pod względem rozwiązań biznesowych dla branży ubezpieczeniowej. „Jesteśmy zaszczyceni  wyróżnieniem przyznanym światowej klasy rozwiązaniom Acxiom, które pomagają firmom ubezpieczeniowym wzrastać poprzez pełne wykorzystanie potencjału posiadanych informacji,” powiedział Darin Hicks, Insurance Industry Executive w Acxiom Corporation.

Rynek finansowy jest także strategicznym segmentem obsługiwanym przez warszawskie biuro korporacji. Acxiom Polska realizuje projekty dla największych instytucji bankowych i ubezpieczeniowych w kraju, które należą jednocześnie do czołówki najaktywniejszych użytkowników rozwiązań z dziedziny marketingu precyzyjnego. Liczba firm z tej branży współpracujących z Acxiom Polska, które wykorzystywały bazy zewnętrzne w swoich kampaniach, wzrosła w 2005 roku o ponad 300% w stosunku do roku ubiegłego. Acxiom wyodrębnił w swojej ofercie specjalną linię produktów dedykowanych temu rynkowi, które wspierają banki i firmy ubezpieczeniowe w trzech najważniejszych obszarach biznesowych: akwizycji nowych klientów, rozwijaniu i optymalizacji sieci placówek oraz zwiększaniu wartości pozyskanych klientów.

Ranking “FinTech” dostawców technologicznych tworzony jest na podstawie rocznych przychodów firm z uwzlędnieniem  procentowej części sprzedaży na rynku finansowym; co najmniej jedna trzecia przychodów organizacji zgłaszanych do rankingu musi pochodzić ze współpracy z branżą finansową. Stworzona lista firm stanowi jeden z głównych elementów specjalnego raportu opublikowanego w listopadowym numerze American Banker.

Więcej informacji na temat rankingu znajduje się na stronie:
http://www.financial-insights.com/FI/services/fintech100.jspwww.acxiom.pl

Hanna LaskowskaAcxiom w rankingu FinTech 100

Podziel się!

O autorze

hania