Adico.pl z linkami sponsorowanymi NetSprint.pl

Adico.pl oraz NetSprint.pl poinformowały o rozpoczęciu współpracy. W jej wyniku NetSprint.pl dostarcza aukcji Adico linki sponsorowane związane tematycznie z kategorią produktów, jakiej poszukuje Użytkownik serwisu. Firmy będą dzieliły się przychodami z reklam wyświetlanych na serwisie w nowym modelu. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku.

Użytkownicy aukcji przedstawiają bardzo dużą wartość dla niemal 300 naszych Reklamodawców – twierdzi Artur Banach z NetSprint.pl. Stworzony przez naszą firmę system umożliwia dostarczanie reklamy precyzyjnie adresowanej do Użytkownika i dzięki temu znacznie skuteczniejszej od tradycyjnych form promocji w Sieci. Np. Użytkownik zainteresowany zakupem aparatów cyfrowych jako wynik wyszukiwania na aukcji otrzyma m.in. Link Sponsorowany sklepu oferującego te produkty.

W naszym przekonaniu współpraca z NetSprint.pl przyniesie wiele korzyści, zarówno naszym Użytkownikom, jak i samemu serwisowi – zauważa Jacek Namysło z Adico.pl. Społeczność Adico.pl to już 30 tys. osób. Ta liczba zobowiązuje. Nasi Użytkownicy zyskali kolejną bezpłatną usługę, dzięki której prowadzenie handlu internetowego stanie się jeszcze łatwiejsze. Dzięki niej kojarzymy interesy Reklamodawców z potrzebami sprzedawców i nabywców. Natomiast sam serwis zyskał kolejne już źródło przychodów, co jest nie bez znaczenia w przypadku platformy nie pobierającej prowizji od Użytkowników.

NetSprint.pl jest pierwszą polską wyszukiwarką, która stworzyła system umożliwiający prezentacje linków sponsorowanych, których treść zależy od kontekstu strony na której znajduje się Użytkownik. Do tej pory linki kojarzone były tradycyjnie tylko z wynikami wyszukiwania. Rynek „reklamy kontekstowej” (ang. contextual ads) należy do najszybciej rosnących segmentów reklamy on-line za oceanem. Wg ocen firmy Overture Services, Inc. osiągnie on wielkość ponad 2 miliardów dolarów w ciągu nadchodzących 5 lat.

Przykład reklamy:

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top